Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Spekulativní výstavba kancelářské budovy Baawer Office House již brzy zahájena


Praha, 16. srpna 2011 – Jones Lang LaSalle s potěšením oznamuje, že byla pověřena exkluzivním zastupováním společnosti Gaceta s.r.o. při vyhledávání nájemců kancelářských prostorů v budově Baawer Office House, která se nachází v lokalitě Prahy 5 – Stodůlky. Výstavba kancelářské budovy Baawer OH bude zahájena dle plánu do konce srpna 2011 a jedná se o jeden z mála spekulativních projektů v České republice.

Eduard Forejt, vedoucí oddělení pronájmu kancelářských ploch ve společnosti Jones Lang LaSalle, říká: „Nová administrativní budova je svým konceptem a velikostí předurčena pro společnosti, které hledají pro sídlo své firmy objekt, kde takříkajíc „nezapadnout v davu“ mnoha dalších nájemců.“

Budovu Baawer OH navrhovala významná česko-holandská společnost Studio Acht, která se s jedním ze svých kancelářských projektů umístila na prvním místě v kategorii nových administrativních center prestižní soutěže „Nejlepší z realit“ a též se stala držitelem ocenění časopisu Construction Journal v kategorii „Nejlepší kancelářský projekt“.

Celková plocha k pronájmu představuje „pouhých“ 3.035 m2 na 4 nadzemních podlažích s 69 parkovacími místy ve dvou podzemních podlažích. Budovu si lze pronajmout jako celek, nicméně je řešena tak, aby bylo možno pronajmout i menší jednotky. Nejmenší jednotka, kterou je možno vytvořit má rozlohu zhruba 200 m2. Jako obvykle u takového typu budov se cílí na větší společnosti, kterým se nabízí flexibilita ve výměře právě možností vyčlenění zbytku patra o velikosti výše zmiňovaných cca 200 m2.

„Přestože v tuto chvíli prezentujeme nemovitost jako spekulativní, můžeme již nyní s potěšením naznačit, že se dokončuje budoucí nájemní smlouva s nájemcem, který obsadí zhruba ½ objektu,“ říká Eduard Forejt a dodává: „Podpis smlouvy dle probíhajících jednání předpokládáme dokonce ještě před samotným zahájením výstavby Baawer Office House.“
 
Baawer Office House zaručuje dobrý přístup jak vozem, tak městskou dopravou. Leží u posledního sjezdu z dálnice na Plzeň a Norimberk (D5) a tudíž i poblíž pražského okruhu, což zaručuje rychlý přístup k pražskému mezinárodnímu letišti. Autobusová zastávka přímo před budovou zajišťuje dobrý přístup na metro Nové Butovice (trasa B) a tím i dobrý přístup do centra města.