Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

praha

Spojení Jones Lang LaSalle a King Sturge v České republice dokončeno   

Posílená společnost Jones Lang LaSalle rozšířila portfolio služeb a expandovala v kancelářské budově Myslbek 


Praha, 2. prosince 2011 – Fúze českých poboček firem Jones Lang LaSalle a King Sturge byla úspěšně dokončena. King Sturge Czech Republic k 31. říjnu 2011 formálně zanikla a od 1. listopadu 2011 v České republice právně existuje pouze společnost Jones Lang LaSalle.

Již dříve probíhající integraci završilo sestěhování obou týmů do kancelářské budovy Myslbek (se vchodem z ulice Na Příkopě čp. 21), kde si JLL pronajala větší prostory. 
  
„Díky spojení s King Sturge poskytujeme našim klientům pod značkou Jones Lang LaSalle rozšířené služby – např. v segmentu logistických a rezidenčních nemovitostí, v oblasti správy nemovitostí, nebo zcela novou správu aktiv a finanční management jak komerčních tak rezidenčních realit,“ uvádí Tewfik Sabongui, ředitel české pobočky JLL.     

K úspěchům, které česká pobočka Jones Lang LaSalle v tomto roce zaznamenala, patří:     
  •  Zprostředkování nemovitostních obchodů na českém a slovenském realitním trhu v hodnotě více než 1 miliardy EUR. Byli jsme pověřeni prodejem například těchto projektů: nákupního centra Olympia v Brně, Paláce Flóra v Praze, většinového podílu v realitním portfoliu společnosti VGP napříč Českou republikou či první fáze komplexu Futurama Business Park v Praze.   
  • Přední poskytovatel ocenění nemovitostí dle mezinárodních standardů. K našim klientům patří řada institucionálních fondů, bank a developerů, mimo jiné např. CTP Invest, CBRE Global Investors, VGP, Immofinanz a Helaba Landesbank Hessen-Thüringen. Ocenění jsou připravována pro finanční reporting, pro účely financování nemovitosti či IPO (prvotní emisi akcií).
  • Potvrzení lídra pronájmů kancelářských nemovitostí v Praze s tržním podílem 29,2 % na transakcích zprostředkovými realitními agenty v prvních třech čtvrtletích 2011. 
  •  Představení nových webových stránek www.warehousefinder.cz pro komplexní vyhledávání industriálních nemovitostí v České republice.
  • Zahájení několika dlouhodobých výzkumných projektů, ke kterým patří Office 2020 a Retail 2020.  

Česká pobočka Jones Lang LaSalle – přehled oddělení a jejich vedoucích manažerů:  

Vedení Jones Lang LaSalle Czech Republic
Tewfik Sabongui
Eduard Forejt
Zastupování nájemců (Tenant Representation)
Petr Kareš
Harry Bannatyne
Beatrice Mouton
Iva Nováková
George Lewis
Oceňování nemovitostí a poradenství
Robert Brydone
Správa aktiv a finanční management (Asset & Financial Management)
Stuart Jordan
Správa nemovitostí CEE a ČR Virginie de Baere
Glyn Evans
Projektové řízení a stavební poradenství ČR
Pavel Kašík
Průzkum realitního trhu a poradenství CEE a SEE
Kevin Turpin
Ondřej Novotný
Markéta Miková, Nika Frouzová