Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Jones Lang LaSalle vyhlášena odborným časopisem Property.EU nejlepším evropským poradcem v oblasti realitních investic


Varšava a Praha, 15. května 2012 – Jones Lang LaSalle se díky objemu realitních obchodů, které vloni v Evropě sjednala, umístila v hodnocení odborného časopisu Property.EU na prvním místě. Porandenská společnost Jones Lang LaSalle v roce 2011 zprostředkovala na evropském trhu realitní transakce v hodnotě 23,1 miliardy EUR. Jones Lang LaSalle tak nejen zvýšila svůj vlastní výsledek z předchozího roku (tj. 2010) o 50 %, ale s velkým odstupem (o téměř 70 %) předstihla realitního poradce, který se v roce 2011 umístil s 13,5 miliardy EUR na druhém místě. 
  
Tomasz Trzósło, vedoucí oddělení realitních investic Jones Lang LaSalle pro střední a jihovýchodní Evropu, uvádí: “V regionu střední a jihovýchodní Evropy tým Jones Lang LaSalle uzavřel realitní obchody ve výši 2,52 miliardy EUR, což je více než 10% podíl na celoevropském objemu realitních investic zprostředkovaných naší firmou. K nejvýznamnějším středoevropským obchodům patřily prodeje těchto nemovitostí: nákupního centra Olympia Brno, industriální portfolia developerské společnosti VGP, Magnolia Park ve Vroclavi, Atrium Promenada ve Varšavě, Paláce Flóra v Praze nebo projektu sídla společnosti TPSA ve Varšavě.”  
 
Jones Lang LaSalle zastupovala prodávající v případě třinácti nejvýznamnějších realitních transakcí uzavřených v regionu CEE v roce 2011 a dosáhla tak ve stejném období 75% podíl na všech realitních obchodech zprostředkovaných realitními poradci.