Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Zrekonstruované kanceláře ve Slovanském domě lákají nové nájemníky


​Praha, 17. dubna 2013 – Kancelářské prostory Slovanského domu v Praze nedávno prošly kompletní rekonstrukcí. Pronajímatel objektu vybudoval nové vstupní prostory, recepční zóny a kompletně modernizoval technické zázemí objektu. Slovanský dům nyní nabízí 4 000 m2 z celkových 11 000 m2 administrativních prostor třídy A na prestižní adrese přímo v srdci města. Na trh tímto přichází zajímavá alternativa k nově budovaným projektům. Unikátní vybavenost, vysoká kvalita a jedna z nejlepších adres v Praze představují jen několik předností, díky nimž Slovanský dům přitahuje nové nájemníky: v březnu letošního roku uzavřela nájemní smlouvu na 900 m2 přední developerská společnost ECE Projektmanagement Praha, v průběhu měsíce dubna by mělo dojít k finální dohodě o nájmu na dalších 600 m2 se společnostmi podnikajícími v oblasti private equity a konzultačních činností.

 
„Slovanský dům je jedním z nejlepších příkladů prvotřídní budovy v jedinečné lokalitě ulice Na Příkopě, která nadále zůstává nejprestižnější kancelářskou adresou v Praze, a je důkazem stálého zájmu o administrativní prostory v centru města. Centrum Prahy momentálně prochází důležitou transformací: po dlouhé době, kdy na trhu v centru města neprobíhala více méně žádná nová výstavba, jsme svědky situace, kdy na trh přichází široká nabídka prostor v několika téměř zároveň dokončených projektech, které mění dosavadní standardy. To samozřejmě vyvolává tlak na starší developerské projekty a nutnost přizpůsobit se současným vysokým standardům,“ komentuje situaci Ondřej Novotný, vedoucí oddělení průzkumu realitního trhu Jones Lang LaSalle.


Marta Kadlecová, senior konzultantka oddělení kancelářských, nemovitostí k tomu dodává: „Pronajímatel Slovanského domu, Invesco Real Estate, je jednou z prvních společností na trhu, která tomuto trendu porozuměla a přizpůsobila se novým požadavkům. Díky investicím do projektu a důkladné modernizaci vnitřních prostor je o budovu trvalý zájem. Mezi největší nájemníky objektu patří společnosti jako A.T. Kearney GmbH, Emirates, advokátní kanceláře Vyroubal Krajhanzl Školout a Hogan Lovells. Slovanský dům má navíc oproti mnoha konkurentům výhodu vyplývající ze spojení vysokého standardu, oblíbené lokality a široké vybavenosti s odpočinkovou zónou, restauracemi, obchody a kinem. To může nabídnout skutečně jen málo podobných projektů v centru.“