Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Obchodní centrum Rýnovka v Jablonci nad Nisou  prodáno novému majiteli


​Praha, 25. června 2013 – Uzavřený realitní fond Czech and Slovak Property Fund B.V. („CSPF“) dokončil významnou transakci v segmentu retailových projektů. Projekt Rýnovka v Jablonci nad Nisou byl prodán zahraničnímu investorovi Bluehouse Capital, který se specializuje na podobný typ obchodních center v regionu střední Evropy. Rýnovka tak doplní exitující portfolio dvou dosavadních center vlastněných v České republice.


Nákupní centrum OC Rýnovka je dominantní nákupní destinací v Jablonci. Bylo dokončeno v roce 2009 a nabízí cca 15 400 m2 pronajímatelné plochy. Celý objekt si pronajímá společnost Interspar, která provozuje Hypermarket a dále podnajímá obchodní jednotky v galerii celé řadě obchodníků, jako jsou například Hervis Sport, KiK, dm drogerie, Deichman, Okay Electronics a další.

 
Zástupce prodávajícího Radmila Kuzicová, ředitelka fondu a správce nemovitostního portfolia CPDP2, komentuje: „Prodej Rýnovky je čtvrtou transakcí za posledních šest měsíců, kterou se nám podařilo úspěšně dotáhnout do konce, a to za podmínek, které splnily očekávání investorů. I v tomto případě jsme zaznamenali rovněž pozitivní přístup financující banky. Ukazuje se, že nemovitostní trh začíná reagovat a doceňovat kvalitní výkon asset managementu. Je pravda, že transakce jsou pracné a trvají déle, za to se ale řeší opravdu věcné a racionální záležitosti, které jsou přínosem pro prodávajícího i kupujícího.

 
Dušan Šťastník z investičního oddělení pražské pobočky Jones Lang LaSalle, která zastupovala CSPF, dodává: „Jedná se o významnou transakci na českém realitním trhu, která ukazuje chuť obchodovat s kvalitními nemovitostmi v regionech, nikoliv pouze v největších městech republiky.“