Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Prodej Pařížské 26 nastavil zcela nové cenové měřítko pro investiční transakce v Česke republice


​Praha, 26. září 2013 — Investiční oddělení Jones Lang LaSalle pro svého klienta FIM Group dokončilo prodej exkluzivní nemovitosti Pařížská 26. Kupujícím je Česká Pojišťovna a.s. Prodejní cena na metr čtvereční je absolutním rekordem dosaženým v České republice.


Budova se nachází na prominentní adrese v Pařížské ulici. Pařížská 26 je elegantní historická nemovitost z počátku dvacátého století, která vkusně snoubí historický charakter budovy s nejnovějšími technologiemi a moderními specifikacemi. Budova nabízí přes 1800 m2 nadstandardních kancelářských prostor, luxusních maloobchodních jednotek a půdního bytu. Nemovitost je plně pronajatá společnostem jako Banque Privée Edmond de Rothschild Europe, Energetický a průmyslový holding. Prominentní maloobchodní jednotky jsou pronajaty firmám Loro Piana a Rimowa. Kompletní rekonstrukce Pařížské 26 byla dokončena v roce 2010.


Massimiliano Monferini z FIM Group komentuje: “Akvizice lukrativní nemovitosti na Pařížské ulici je snem mnoha developerů a já jsem velice šťasten, že jsme dostali šanci zanechat náš otisk na jednom z klenotů pražské architektury z období secese. Od samého počátku jsme kladli důraz na kvalitu tohoto projektu. Jelikož jsme dosáhli svého cíle, nastal ten pravý okamžik k prodeji a zhodnocení našeho kapitálu.”


Dušan Šťastník z investičního oddělení Jones Lang LaSalle dodává: “Velmi nás těší, že se podařilo dokončit tento obchod a pro našeho klienta dosáhnout rekordní ceny. Zájem, který jsme u tohoto prodeje dosáhli, potvrzuje důvěru investorů v pokračující performanci této jedinečné ulice a celé mikrolokality.

O FIM Group:
Společnost FIM Group stojí v čele realitních a investiční společností, které v oblasti nemovitostí podnikají více než 50 let. Kromě své domovské Itálie společnost operuje také v Praze, a to již od roku 1998. Její dlouhodobá strategie se zaměřuje na rekonstrukce a development luxusních rezidenčních a komerčních projektů v historickém centru města.