Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Investiční oddělení Jones Lang LaSalle uzavřelo za září 3 významné obchody a posunulo objem investic v České republice za magickou hranici miliardy euro


​Praha, 14. října 2013 — Za měsíc září uzavřelo investiční oddělení Jones Lang LaSalle pro své klienty hned tři významné obchody. Tyto obchody posunuly objem proinvestovaných prostředků za rok 2013 za magickou hranici jedné miliardy euro (za stejné období loňského roku činil objem investic v ČR 0,417 miliard eur).


Pařížská 26
Budova se nachází na prominentní adrese na Pařížské ulici. Pařížská 26 je elegantní historická nemovitost z počátku dvacátého století, která vkusně snoubí historický charakter budovy s posledními technologiemi a moderními specifikacemi. Nemovitost je plně pronajatá společnostem jako Banque Privée Edmond de Rothschild Europe, Energetický a průmyslový holding. Prominentní maloobchodní jednotky jsou pronajaty firmám Loro Piana a Rimowa. Kompletní rekonstrukce Pařížské 26 byla dokončena v roce 2010. Prodávajícím je společnost FIM Group, kupujícím Česká Pojišťovna. Jones Lang LaSalle v transakci zastupovala prodávajícího.


Tulipán Park Ostrava
Moderní, plně pronajatý skladový komplex v jedinečné lokalitě Ostravě Přívoze. Park nabízí téměř 20 000 m2 skladových, výrobních a kancelářských prostor. Park je plně pronajat bonitním nájemcům jako je Erwin Quarder, Adler, Wawin Červa a další. Prodávajícím je mezinárodní developer Segro, kupujícím je slovenským investiční fond IAD ve spolupráci s významných lokálním partnerem. Jones Lang LaSalle v transakci zastupovala prodávajícího.


Prague Gate
Moderní, plně pronajatá kancelářská budova na Praze 4 Chodově. Komplex nabízí vice než 11 000 m2 kancelářských prostor, maloobchodní jednotku a restauraci pronajatou řetězci KFC. Dalšími nájemci jsou společnosti Partners, Husquarna, EMCO nebo Mazda. Budova byla dokončena v roce 2002. Prodávajícím je společnost Mayfield, kupujícím soukromý zahraniční investor. Cena transakce nebyla zveřejněna. Jones Lang LaSalle v transakci zastupovala prodávajícího.


Jordan Stuart, vedoucí oddělení realitních investic Jones Lang LaSalle dodává: “Investiční aktivita v posledních měsících podtrhuje atraktivitu České republiky a obecnou důvěru investorů v českou ekonomiku. Za prvních devět měsíců tohoto roku se podařilo zobchodovat komerční nemovitosti za více než jednu miliardu, tedy v objemu, jaký byl mnohými predikován pro celý rok 2013. V současné chvíli odhadujeme, že objem investic za celý letošní rok dosáhne minimálně 1,2 miliardy eur. Výše zmíněné transakce také podtrhují trend posledních měsíců, kterým je vstup nových investičních subjektů na český realitní trh a sílící okruh domácích investorů.“