Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Tančící dům našel nového obdivovatele


​Praha, 17. prosince 2013 – Investiční tým Jones Lang LaSalle zastupoval společnost CBRE Global Investors při úspěšném prodeji Tančícího domu v Praze, který je také známý jako Ginger a Fred. Novým majitelem tohoto architektonického klenotu navrženého Vlado Miluničem a Frankem Gehrym se stal Václav Skala, známý investor do nemovitostí a sběratel umění, který za budovu zaplatil 360 milionů korun.


Budova se nachází v centru města a nabízí přibližně 4 000 m2 pronajímatelné plochy. CBRE Global Investors zůstanou v budově jako jeden z nájemců.

 
Stuart Jordan, vedoucí investičního oddělení Jones Lang LaSalle, k transakci říká: „Proces prodeje Tančícího domu, tedy jedné z nejvíce ikonických budov střední Evropy, dost možná Evropy celé, potvrzuje fakt, že budovy s výjimečnou architekturou vždy vzbudí výjimečný zájem investorů.“


Martin Sabelko, generální ředitel CBRE Global Investors pro region CEE, transakci komentuje: „Prodejem Tančícího domu jsme velmi potěšeni, protože jasně ukazuje likviditu našich aktiv. Tančící dům je moderní budova v dobré lokalitě a dalšími kvalitami, pro které jsme si budovu vybrali jako sídlo naší společnosti i do budoucna.