Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

JLL zprostředkovala pro svého klienta Tristan největší transakci v historii českého realitního trhu


​Praha 28. srpna 2014 – Investiční společnost Tristan Capital Partners a její JV partner VGP prostřednictvím JLL dokončili dlouho očekávaný obchod - prodej portfolia známého jako Bora Bora. Kupujícím se stala společnost P3.

S prodejní cenou 523 milionů euro se jedná o největší realitní transakci historie českého trhu a dle údajů Real Capital Analytics (RCA) také čtvrté největší portfolio průmyslových a logistických nemovitostí zobchodované v Evropě od roku 2012.

CCP III a EPISO, tedy dva investiční fondy spravované společností Tristan, prodaly celkem 58 logistických hal s celkovou pronajímatelnou plochou 627.000 m2, tedy portfolio, které nabyly společně s VGP v roce 2011. Transakce zahrnuje také 34 hektarů pozemků pro další rozvoj, zejména v okolí Prahy. Formální dokončení prodeje portfolia společnosti P3, která se specializuje na investice a správu evropských logistických nemovitostí, je naplánován na čtvrtý kvartál roku 2014. Zbývá dokončit několik formálních kroků včetně schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

Phil Marsden, International Director, UK & EMEA Industrial Capital Markets, JLL transakci komentuje: „Prodej jednoznačně potvrzuje atraktivitu středoevropského investičního trhu a zejména pak České republiky. Transakce vytvoří zcela nová měřítka pro nejkvalitnější průmyslová aktiva a představuje důležitý milník v historii středoevropského realitního trhu. JLL je obzvláště hrdá, že mohla v této transakci hrát tak důležitou roli.“

Jean-Philippe Blangy, executive director of portfolio and asset management, Tristan doplňuje: „Společně s naším lokálním partnerem VGP se nám podařilo vytvořit přidanou hodnotu – dokázali jsme maximalizovat obsazenost a díky výstavbě dalších prostor udržet průměrnou dobu nájemních vztahů více než čtyři roky. Tato transakce následuje krátce za prodejem podobného portfolia v Německu, Polsku a Francii, které před několika měsíci za 472 milionů euro koupila společnost SEGRO. To znamená, že Tristan dokázal během roku 2014 zobchodovat logistická aktiva za více než miliardu euro a zúročit tak příležitost, kterou naše společnost identifikovala před deseti lety.“