Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Alza.cz si pro svoji expanzi vybrala JLL


​Praha, 4. září 2014 – Největší český internetový prodejce Alza.cz zahájí v průběhu září 2014 provoz nového skladu o ploše 12 681 m2. Tímto krokem Alza.cz rozšíří své skladové prostory v nové lokalitě moderního logistického areálu Prologis Park Prague-Úžice, který se nachází u dálnice D8 na severu Prahy. Transakci zprostředkovala poradenská společnost JLL.

Rudolf Žůrek, ředitel logistiky společnosti Alza.cz k uzavřené nájemní smlouvě říká: “Otevřením nového skladu v Úžici reagujeme na potřebu rozšiřování skladových prostor, z důvodu zvětšování objemu skladových zásob. Díky tomu můžeme pokračovat v rozšiřování produktového portfolia a vždy garantovat rychlé a efektivní doručení zboží našim zákazníkům. Prostory v Prologis Parku Prague-Úžice nejlépe vyhovovaly našim požadavkům, jak z hlediska parametrů a ceny, tak flexibility skladu kvalitativní kategorie A. Firma JLL nám poskytla velmi kvalitní podporu, zahrnující mimo jiné detailní porovnání všech nabídek na trhu, jako základ pro naše rozhodnutí.”

Martin Polák, Senior Vice President amerického developera Prologis, dodává: “Těší nás, že se tak významná společnost jako je Alza.cz rozhodla spojit svůj růst s naším logistickým areálem Prologis Park Prague-Úžice. Věříme, že výhodné nájemní podmínky pomohou společnosti Alza.cz navázat na dosavadní úspěchy a dále růst.”

Pavel Rufert, konzultant společnosti JLL, uzavírá: “Jsme rádi, že i v době vysoké poptávky po volných jednotkách větších než 10 000 m2 se nám podařilo tak rychle nalézt vyhovující skladové prostory. Věříme, že se Alza.cz bude v nových prostorách dařit, a že toto nebudou poslední prostory, které jsme jim mohli zprostředkovat.“

O Prologis Parku Prague-Úžice
Prologis Park Prague-Úžice se nachází u exitu 9 dálnice D8, která spojuje Prahu s Drážďany. V současné době jej tvoří dvě haly o celkové výměře téměř 100 tisíc metrů čtverečních skladových prostor s možností další výstavby. Mezi jeho další nájemce patří například společnosti Europool, Antalis a VF Corporation.

O společnosti Alza.cz, a.s.
Společnost Alza.cz se zabývá prodejem výpočetní techniky a elektroniky od roku 1994 a dlouhodobě je lídrem českého internetového trhu. Už v roce 2005 přesáhl obrat společnosti Alza.cz hranici 1 miliardy Kč. Na českém trhu šlo o první pokoření této hranice internetovým obchodem. Společnost Alza.cz každý rok upevňuje svou pozici a v roce 2013 dosáhla tržeb včetně DPH ve výši 11,1 miliardy Kč a vyřídila přes 3,3 mil objednávek. Denní návštěvnost webových stránek www.alza.cz přesahuje 200 000 uživatelů. Portál www.alza.cz jsou nejnavštěvovanější stránky v oblasti počítačů a elektroniky na českém internetu. Jedině v Alza.cz mohou spotřebitelé navštívit první Apple Shop ve střední a východní Evropě.

Jedničkou na trhu je Alza.cz zejména díky bezkonkurenční skladové dostupnosti zboží, široké nabídce produktů a nadstandardním službám, které doprovázejí samotný prodej i poprodejní služby. V předchozích letech získala společnost Alza.cz a.s. za své obchodní úspěchy i řadu prestižních ocenění. Jmenujme například Shop Roku 2011, 2012 a 2013 v ČR, Shop Roku 2013 na Slovensku, MasterCard Obchodník roku 2012 a 2013 – kategorie internetový prodejce, Křišťálová Lupa 2012, absolutní prvenství HP Partner roku v letech 2009 až 2013, či nejlepší E-commerce aplikace roku 2014.