Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Komplex Park Berne v Ptyči vstupuje do poslední fáze stavby

Investor zahajuje marketingovou kampaň na pronájem trezorových místností v unikátním depozitáři. Chystá se stavba luxusních rezidenčních jednotek.


Praha, 9. září 2014 – Jedinečný depozitář v komplexu Park Berne získá první klienty. Investor stavby, skupina Double Square Group, zahajuje ve spolupráci s realitní společností JLL (Jones Lang LaSalle) kampaň směřující k pronajmutí prvních trezorových místností. “Očekáváme, že k datu uvedení do provozu v roce 2016 bude obsazenost kolem 15 %, což představuje  zhruba 140 metrů čtverečních pronajatých trezorových kójí,” uvádí Eduard Forejt, National Director JLL. “Cílíme z pochopitelných důvodů na movitou klientelu z horních deseti tisíc, samozřejmě se obracíme i do zahraničí a na korporátní klientelu,” vysvětluje Vítězslav Kus, obchodní ředitel Double Square Group.

Depozitář obsahuje trezorové místnosti různých velikostí se čtyřmi úrovněmi zabezpečení. “Na požadovanou úroveň zabezpečení prostor doupravíme podle přání klienta. Díky unikátní konstrukci stavby spolu mohou sousedit místnosti s různým zabezpečením bez toho, aby to mělo vliv na stupeň ochrany,” dodává Kus.

Nejnižší bezpečnostní kategorie S představuje běžnou bezpečnostní schránku. Trezorové kóje od velkosti 2,5 m² nesou označení K a hodí se k uskladnění nadměrných předmětů. Každý trezorový celek bude protipožárně oddělen od zbytku depozitu. Trezory od 5,5 m² s vlastní chráněnou elektrickou přípojkou a kompletní protipožární a vodotěsnou ochranou nesou označení X, přičemž stěny těchto kójí jsou silnější než u předchozích kategorií. Označení XS pak mají trezory o velikosti 16 a 33 m². V nich je přívod elektrické energie dvojnásobně zálohován a místnosti mají systém pro stálé udržování vnitřního klimatu.

Pro větší komfort klientů bude v sousedství areálu přistavěn heliport.

V roce 2016 bude také dokončena první etapa nadzemní části stavby komplexu Park Berne. Počítá se až s 32 rezidenčními jednotkami, z nichž některé bude možné propojit. V první etapě výstavby jich bude stát osm. “V této části projektu došlo po konzultaci s JLL ke změně. Počet rezidenčních jednotek byl snížen a jsou koncipovány jako víkendové bydlení,” říká Kus s tím, že některé nemovitosti si ponechá provozovatel depozitáře. Většina luxusních domů s užitnou plochou kolem 200 m² bude rozprodána.

“Chceme klientům poskytnout nadstandardní servis a využít faktu, že v okolí vlastníme zhruba 10.000 ha pozemků, v nichž se mimo jiné nachází i honitba. Součástí areálu je i zemědělská usedlost Chateau Berne a nedaleká jízdárna,” vysvětluje Kus. Double Square Group chce proto majitelům nemovitostí poskytnout servis přímo na míru.

FAKTA: PARK BERNE
Stavba komplexu Park Berne a Chateau Berne dosud stála zhruba 870 milionů korun a další dvě stovky milionů ještě spolkne. “Trezory uvnitř budovy se ještě musí vybavit další bezpečnostní technologií a další náklady si vyžádá stavba domů. Nejde ale o žádné neobvyklé částky. Podzemní depozitář je srovnatelný s trezory  České národní banky a některými podobnými stavbami v Evropě. Rozměry vnitřních trezorových místností přitom výrazně přesahují možnosti běžných bezpečnostních schránek: vejde se do nich například zhruba 70 tun zlata v cihlách, automobil, velká datová úložiště nebo rozsáhlé sbírky umění.

FAKTA: CO VYDRŽÍ TREZOR U PTYČE
- pád dopravního letounu
- osm hodin odolá teplotě 800 stupňů celsia
- vodní proud o rychlosti 200 km/h
- záplavu do výše 20 m vodního sloupce
- orkán o rychlosti 170 km/h
- tlak 60 tun na metr čtvereční
- výpadek elektrické energie, trvající několik dní

FAKTA: CO MŮŽE BÝT UVNITŘ
- 70 tun zlata v jednom trezoru - sbírky umění
- sbírky automobilů
- obrovská datová úložiště
- jednotlivé trezorové kóje budou chráněny tak, aby havárie v jedné nemohla ohrozit sousední trezorové kóje

FAKTA: REZIDENCE PARK BERNE
- Až 32 domů v poslední etapě stavby
- Největší užitná plocha domu v první etapě: 235 m²
- Dovybavení domů proběhne podle přání klienta, základem je vybavení ve vysokých standardech
- Průměrná cena za m² nemovitosti: 65.000 CZK

KONTAKT:
Ondřej Drábek
Double Square Group   o.drabek@doublesquare.eu   +420.777.350.077