Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Jones Lang LaSalle se podařilo získat dalšího nájemce do projektu Futurama


Praha, 19. srpna 2009 – Společnost Jones Lang LaSalle s potěšením oznamuje, že její oddělení pronájmu kancelářských prostor podepsalo nájemní smlouvu se společností Otherm, a.s. a tím získalo do projektu společnosti Immorent ČR- Futurama Business Park dalšího nájemce. Futurama je součástí rozvoje městské části Prahy 8–Karlín. Areál je tvořen pěti objekty o celkové ploše okolo 41 300 m2 kanceláří třídy A. Každá z těchto budov nabídne cca. 8 000 m2 kancelářské plochy. První budova projektu Futurama Business Parku v Karlíně je již zkolaudovaná. 

Miloš Kocián, senior konzultant, Jones Lang LaSalle, informoval: „Už před dokončením první etapy se Jones Lang LaSalle podařilo do projektu získat prvního nájemce. Jednalo se o mediální společnost Media Vision s.r.o., která si pronajala 393 m2 v přízemí budovy A1. Nyní jsme získali Otherm, a.s., předního českého výrobce plastových oken a dveří, který si pronajme 582 m2 v budově C a 1.106 m2 v budově A1, tedy 1.688 m2 celkem.

Futurama je administrativním projektem, který zvyšuje prestiž doposud méně výrazné části Prahy 8-Karlína. Futurama představuje nový rozměr kvalitního kancelářského prostředí pro své nájemce, kdy hlavní důraz developera je kladen především na použití úsporných technologií, maximální prostorovou efektivitu pro koncového uživatele a design jednotlivých budov projektu. Právě takto optimální propojení výše zmíněných prvků dělá projekt úspěšným a pro nové nájemce atraktivním.“

„Nový spekulativní development se kvůli omezenému přístupu developerů k financování prakticky nezahajuje. Z toho důvodu očekáváme podstav nabídky nových kancelářských ploch již v průběhu příštího roku. V roce 2011 pak bude nedostatek ještě citelnější a tím se možnosti pro nájemce značně omezí. Tato skutečnost samozřejmě ovlivní i cenotvorbu nájmu.

Při detailním pohledu na samotný kancelářský trh Prahy 8 však zjistíme, že Praha 8 v tuto chvíli disponuje dostatečnou nabídkou volných ploch. Z tohoto důvodu, na rozdíl od ostatních lokalit, pocítí potenciální nájemce nedostatek nabídky v této lokalitě s mírným zpožděním. V předchozích letech bylo na tento trh dodáno velké množství nových kancelářských ploch, přičemž současná volná plocha může pokrýt poptávku až na dalších 12 měsíců. To je zároveň i důvod, proč míra neobsazenosti na Praze 8 teprve kulminuje. Oproti tomu se nabídka volných kancelářských kapacit na Praze 4, nejvýkonnějším kancelářském trhu v Praze, v posledním půlroce strmě propadla. Během této doby spadla míra neobsazenosti z 12,16% na 7,4%, což prokazuje, že se naplňuje předpokládaný scénář nedostatku nabídky volných ploch, a to již nyní.“ dodává Eduard Forejt, vedoucí oddělení pronájmu kancelářských ploch, Jones Lang LaSalle.