Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

JLL pověřena zprostředkováním prodeje hotelu Hilton Prague

Jeden z největších konferenčních hotelů v regionu CEE se nachází v srdci dynamického a rostoucího hotelového trhu


​Praha, 4. listopadu 2014 – JLL Hotels & Hospitality Group byla společností Avid Asset Management Ltd exkluzivně pověřena zprostředkováním prodeje hotelu Hilton Prague.

Hilton Prague je se 791 pokoji největším hotelem v České republice a s více než 7.000 m2 konferenčních prostor také jedním z největších konferenčních hotelů v regionu střední a východní Evropy. Hotel situovaný v centru Prahy pouze deset minut od historického Starého Města je preferovanou volbou mnoha významných návštěvníků Prahy včetně amerického prezidenta Baracka Obamy.

Přestože je hotel skvěle spravován řetězcem Hilton, s končící manažerskou smlouvou operátora hotelu (Management Contract) se novému majiteli otevírají možnosti provozních změn a dalšího zvýšení investiční hodnoty. Hotel je ve výborném stavu. Od roku 2004 majitel investoval více než 50 milionů eur do modernizace všech pokojů a zřízení módního baru „Cloud 9“, který nabízí úchvatné pohledy na město z nejvyššího patra hotelu.

Christoph Härle, CEO EMEA, JLL Hotels and Hospitality Group, k transakci říká: „Prodej hotelu Hilton Prague nabízí investorům jedinečnou příležitost získat do svého výhradního vlastnictví hotelovou investici nejvyššího kalibru s působivou historií provozních výsledků a s minimální nutností dalších investic. Praha získala pověst přední destinace kongresové turistiky ve střední a východní Evropě a vykazuje stabilní růst počtu velkých akcí, které jsou zde pořádány. Hotel má díky konferenčním prostorům světové úrovně, skvělému vybavení a výhodné poloze výborně nakročeno, aby z růstu konferenčního trhu těžil i nadále.“

Paul Morgan, CEO společnosti Avid Asset Management Ltd, doplňuje: „Pod správou řetězce Hilton dosáhl hotel Hilton Prague v posledních několika letech výjimečného obchodního růstu. Rozsáhlé investice umožnily hotelu dosáhnout a udržet si nejvyšší standard. Věříme, že nyní je ten pravý čas k prodeji této prominentní nemovitosti. Nabízíme tak dalšímu investorovi šanci těžit z těchto předností a nadále vylepšovat jeden z nejlepších hotelů ve střední a východní Evropě.“

„Situace na pražském hotelovém trhu se od světové recese roku 2009 stabilně a pravidelně zlepšuje. V srpnu tohoto roku celkové příjmy za pokoj oproti roku 2013 vzrostly o 5,6 %. Věříme, že Praha v příštích letech nadále poroste a upevní tak svou pozici přední turistické i kongresové destinace v regionu,“ uzavírá Christoph Härl.