Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Dvě další investiční transakce na industriálním trhu realizované prostřednictvím JLL

JLL zprostředkovalo prodej a zpětný pronájem pro belgicko-českou společnost C-Mec v Kladně a prodej velkokapacitní obchodní jednotky v Brně pro Standard Life Investments


Praha, 5. listopadu 2014 – Investiční oddělení JLL zprostředkovalo v poslední době dvě další investiční transakce:

C-Mec Holding N.V. prodal svou výrobní a montážní halu v Kladně privátnímu investorovi z České republiky a následně si ji dlouhodobě pronajal. Budova je součástí Průmyslové zóny Kladno - jih a byla postavena v roce 2000. Skládá se ze zhruba 10 000 m2 kancelářských a výrobně-skladovacích ploch a přilehlého pozemku o velikosti téměř 4 000 m2 určeného k budoucí výstavbě.

JLL poskytlo poradenství pro společnost C-Mec v oblasti strukturování prodeje a zpětného pronájmu nemovitosti.

Standard Life Investments European Property Growth Fund prodal svou velkokapacitní obchodní budovu v Brně dosavadnímu nájemníkovi – společnosti Sconto Immobilien. Nemovitost se nachází v rušné obchodní lokalitě v blízkosti nákupního centra Olympia Brno a dálnice D2 spojující Brno a Bratislavu. Celková plocha budovy přesahuje 13 000 m2.

JLL poskytlo poradenství pro společnost Standard Life v oblasti prodeje nemovitosti.

Jakub Gajdoš, investiční analytik společnosti JLL, k tomu říká: „Tyto dvě transakce ukazují, že oživení na trhu s průmyslovými a skladovacími nemovitostmi se netýká pouze větších parků jako například Rudná Business Park nebo portfolio Bora Bora, ale že investoři vidí zajímavé příležitosti i mezi samostatnými nemovitostmi s jedním nájemníkem. JLL si je tohoto trendu dobře vědoma a proto nabízí své konzultační a poradenské služby nejrůznějším typům klientů a pro všechny typy nemovitostí na českém i širším regionálním trhu.”