Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

JLL spouští RED (Corporate Real Estate Data and Insights Platform)


​​Praha, 4. června 2014 – Spuštěním platformy RED otevírá JLL zcela novou kapitolu efektivního zpracování a interpretace dat pro potřeby korporátního rozhodování v oblasti realitního trhu na globální úrovni. Umožňuje tak dosáhnout maximálního zefektivnění pracovního prostředí po celém světě. 

RED dokáže propojit data z realitního trhu s obecně ekonomickými, finančními, prodejními a personálními daty a dalšími informacemi a nabídne tak celkový obrázek trhu a porovnání, jak si daná korporace stojí vůči svému makroekonomickému prostředí. Systém umožňuje integraci dat z téměř jakéhokoli zdroje a následně dává možnost data převést do snadno uchopitelné grafické podoby. 

RED nabízí celé spektrum nástrojů, které uživatelům umožní odkrýt oblasti, v nichž je prostor pro zefektivnění, včetně individuálně nastavitelného ovládacího panelu a detailních analytických modelů. Systém tak může pomoci při rozhodování například v těchto případech:

  • Plánování konsolidace společnosti po právě realizované fúzi.
  • Při přípravě analýz kladů a záporů různých scénářů expanze společnosti jako například renovace prostor vs. relokace. Do těchto simulací budoucího vývoje je možno zahrnout nejen data o trhu s nemovitostmi, ale také náklady na pracovní sílu a její dostupnost, faktory ovlivňující kvalitu života, preference zaměstnanců a další údaje.
  • Přehledy spotřeby energií napříč portfolii.
  • Analýzy nájemních podmínek a tabulek vypršení nájemních smluv napříč různými trhy.
  • Určování efektivity jednotlivých poboček korporace.

„Vytvořili jsme tuto platformu pro naše klienty a spolu s nimi,“ říká Chris Zissis, EMEA Chief Information Officer v JLL. “Chtěli jsme nabídnout platformu, která je v našem oboru jedinečná a která pozvedne rozhodování v oblasti realitního trhu na novou úroveň, aniž by naši klienti museli sami investovat do nových technologií.”

Nejlépe Vám novou platformu představí krátké video (bohužel pouze v angličtině). Video naleznete zde.