Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

JLL zastupovala Unibail-Rodamco SE při prodeji 75% podílu v nákupním centru Arkády Pankrác společnosti Atrium European Real Estate za 162 milionů eur


​Praha, 1. července 2015 – Společnosti Unibail-Rodamco oznámila dokončení prodeje svého podílu v nákupním centru Arkády Pankrác v Praze společnosti Atrium European Real Estate. JLL při transakci exkluzivně zastupovala Unibail-Rodamco SE. Rodina Ottových nadále vlastní zbývající 25% podíl.

Celková hodnota transakce je 162 milionů eur, což představuje net initial yield 5,65 % a průměrnou hodnotu 5 361 eur za m2. Tato transakce byla poprvé zveřejněna v lednu 2015.

Arkády Pankrác byly dokončeny v roce 2008 a nabízejí 40 400 m2 maloobchodních ploch v Praze 4, v populární rezidenční a kancelářské lokalitě.

Arkády Pankrác jsou téměř plně obsazeny 120 maloobchodními značkami, které dohromady tvoří dobře vyvážený mix značek především z oblasti módy. Mezi klíčové nájemce patří Albert Hypermarket, Datart, H&M, New Yorker, Humanic, Peek & Cloppenburg a módní značky skupin Inditex a LPP Group. Obchodní centrum jen v roce 2014 přilákalo 11 milionů návštěvníků.

Jeremy Eddy, International Director, EMEA Retail Capital Markets, JLL transakci komentuje: “Evropský investiční trh maloobchodních nemovitostí se nyní vyznačuje silnou poptávkou přicházející od různých skupin potenciálních kupců, kteří hledají dominantní maloobchodní projekty se silným potenciálem dalšího růstu. Arkády Pankrác i český maloobchodní trh obecně přesně toto nabízejí.

Zaznamenáváme silnou poptávku ve všech zemích střední Evropy i v celém evropském regionu, která do značné míry dále pokračuje i navzdory politické a ekonomické nestabilitě v Řecku. Pokud se podíváme na již zobchodované maloobchodní projekty a transakce, které jsou momentálně rozjednány, už nyní můžeme říci, že letošní objem investic v tomto sektoru překoná dosavadní rekord 40,1 miliard eur z roku 2006. Investoři však i nadále zůstávají velmi disciplinovaní a důslední při posuzování příležitostí,” dodává Jeremy Eddy.

Stuart Jordan, vedoucí investičního oddělení JLL v České republice, k transakci říká: „V JLL jsme velmi potěšeni, že jsme mohli znovu zastupovat Unibail-Rodamco při jeho nejnovější evropské transakci. Hodnota transakce odráží kvalitu investičního produktu a neutuchající zájem o nejlepší maloobchodní nemovitosti v České republice, který ještě dále rozdmýchávají velmi pozitivní ekonomické výsledky z počátku tohoto roku.“