Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

BOCO Pardubice expanduje do TechnoParku Pardubice


​Praha, 26. listopadu 2015 – Tým industriálních nemovitostí JLL zprostředkoval nájemní smlouvu pro strojírenskou firmu BOCO Pardubice v TechnoParku Pardubice.

BOCO Pardubice, přední světový výrobce technologií pro plastikářský a gumárenský průmysl, si v TechnoParku Pardubice pronajala 1 500 m2 výrobních a kancelářských ploch. V nově pronajatých prostorách bude společnost vyvíjet a testovat nové strojírenské technologie pro zpracování plastových komponentů. V jednotlivých fázích vznikne přibližně 10 nových vysoce kvalifikovaných pracovních míst.

Miroslav Kotek, senior konzultant oddělení industriálních nemovitostí JLL, k transakci říká: „Společnost BOCO hledala výrobní prostory pro nové testovací centrum technologie na výrobu plastových komponentů v okolí Pardubic. Po prvotní důkladné analýze všech možností, které nabízí krajské město a jeho nejbližší okolí, se společnost rozhodla pro projekt TechnoParku v Městské průmyslové zóně Staré Čívice, která byla vyhodnocena jako nejvhodnější pro tento typ projektu. A navíc svým zaměřením zapadá do původní strategie TechnoParku. Prostory budou rovněž sloužit jako showroom pro nové zákazníky společnosti z celého světa.“

O TechnoParku Pardubice
TechnoPark byl otevřen v roce 2008 a původně měl fungovat jako podnikatelský inkubátor a poskytovat zázemí inovativním firmám. Areál nabízí celkem přibližně 10 500 m2 kancelářských a výrobních ploch. Od roku 2014 jej vlastní Conseq penzijní společnost patřící do skupiny Conseq Investment Management, která je s více než 180 tisíci klienty a objemem majetku pod správou přes 35 mld. Kč největším nezávislým investičním manažerem v České republice.