Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Jones Lang LaSalle přispěla k dokončení největší kancelářské transakci roku 2009 – výběr nového sídla Kooperativa pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group

Výběr nového sídla společnosti Kooperativa pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group se tak zařadil mezi 6 největších obchodů zaznamenaných v novodobé historii pražského kancelářského trhu.


Praha, 24. ledna 2010 - Společnost Kooperativa pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „Kooperativa pojišťovna“) za přispění Jones Lang LaSalle finálně dokončila výběr nového sídla. Svou velikostí se tento obchodní případ zařadil mezi 6 největších transakcí trhu kancelářských ploch, které se rovnaly či převýšily 20.000 m2.

„Dokončení této transakce mezi Kooperativa pojišťovnou a PSJ Invest a.s. vlastníkem projektu Main Point Karlín o celkové velikosti 36.000 m2 je významnou zprávou o dobrém stavu pražského trhu kancelářských ploch. Práci na vyhledávání vhodného sídla jsme pro Kooperativa pojišťovnu zahájili již začátkem roku 2008, přičemž dvouleté období výběru není při této velikosti zájemce nikterak neobvyklé. Je nutné brát zřetel na fakt, že do výběru bylo zahrnuto zhruba 30 projektů a všechny se musely podrobit velice detailní analýze. Během výběru a jednání o budoucím sídle Kooperativa pojišťovny jsme se adaptovali na kulturu budoucího uživatele a přikročili i k netradičním způsobům porovnávání budov, jako bylo například zjištění reálných výhledů do všech světových stran z každého patra objektu. Z dnešního pohledu mohu říci, že nebylo nic ponecháno náhodě. Podrobení finalistů výběru skutečně detailnímu porovnání, a to i z pohledu zdánlivých maličkostí, tak umožnilo Kooperativa pojišťovně objektivně a bez budoucích obav rozhodnout o výběru nového sídla,“ shrnuje Eduard Forejt, vedoucí oddělení pronájmu kancelářských ploch, Associate Direktor společnosti Jones Lang LaSalle.

Tewfik Sabongui, výkonný ředitel, Jones Lang LaSalle dodává: „Uzavření této transakce Kooperativou je dobrou zprávou pro celý trh kancelářských ploch a rovněž pro celou Českou republiku. V dnešní nelehké a nejisté době, doprovázené negativní náladou je tento obchod důkazem, že se i za obtížných tržních podmínek uzavírají významné transakce a že se kola trhu nezastavila, ačkoliv zpomalila. Právě to se za přispění našeho oddělení pronájmu kancelářských ploch, v čele s Eduardem Forejtem podařilo úspěšně prokázat. Tento obchod je dalším příkladem toho, jak úzce spolupracuje Jones Lang LaSalle se svými klienty a nabízí jim ty nejlepší možné služby a rozsáhlou expertizu. Jsem potěšen, že se právě naše společnost opět podílela na jedné z nejvýznamnějších transakcí v historii pražského trhu.“