Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

JLL zastupovala společnost Stage Capital při největší logistické transakci v České republice v roce 2017

Oddělení Capital Markets realitní poradenské společnosti JLL zastupovalo společnost Stage Capital při prodeji největšího logistického portfolia, které se nachází nedaleko Plzně.


​​​

Celková plocha portfolia činí přibližně 150 tisíc metrů čtverečních. Kupujícím byla společnost CBRE Global Investors.

 

Portfolio se skládá ze dvou logistických parků s potenciálem pro další rozvoj. V současné době jsou parky 100% obsazené nájemníky, mezi nimi například Assa Abloy, Lear Corporation, Trost, Faurecia a Sony. Oba parky nedaleko Plzně se nacházejí v jedné z nejdynamičtějších a nejvyhledávanějších logistických lokalit střední Evropy.

"Bylo naším potěšením zastupovat právě společnost Stage Capital při prodeji jejich největšího a posledního portfolia v České republice. Jsme hrdí na to, že jsme tento proces vedli v jejich zastoupení a že jsme poskytovali odborné poradenství, abychom zajistili hladký průběh transakce. Tento prodej prokázal přitažlivost českého logistického investičního trhu a potvrdil strategickou pozici České republiky v regionu střední a východní Evropy," uvedl Jiří Horák, senior investiční analytik z oddělení Capital Markets JLL.

Portfolio zahrnuje v rámci českého logistického sektoru značný objem s atraktivním profilem výnosů, váženým průměrem leasingových podmínek a okamžitým potenciálem expanze prostřednictvím rozvoje. Oba parky také těží z okamžitého přístupu k hlavním dálničním uzlům a z blízkosti německých hranic a Plzně. Plzeňský kraj je navíc považován za druhý nejatraktivnější investiční region v oblasti logistiky v České republice.

"Jsme velmi rádi, že jsme se podíleli na největší investiční transakci v oblasti logistiky v České republice v roce 2017 a zastupovali v ní právě společnost Stage Capital. Spolupráce s pan-evropským týmem navíc usnadnila transakci mezi Stage Capital a CBRE Global Investors. Transakce současně posílila mezinárodní kapitál v logistickém sektoru ve střední a východní Evropě," vyjádřil se Mike Atwell, regionální ředitel oddělení Capital Markets CEE společnosti JLL.