Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Společnost JLL ocenila největší rezidenční portfolio v České republice

Oddělení Oceňování realitní společnosti JLL pod vedením Jána Zibury MRICS a za aktivní participace Petra Strýčka ocenilo portfolio největšího vlastníka bytů k pronájmu v České republice – společnosti RESIDOMO.


Ta působí především na severu Moravy ve městech, jako jsou Ostrava, Opava, Frýdek-Místek, Karviná a Havířov. K ocenění portfolia společnosti RESIDOMO, která je dlouhodobým klientem JLL, došlo za účelem emise dluhopisů.

"Vzhledem k účelu ocenění, velikosti a typu portfolia byl tento projekt jedním z nejkomplexnějších, na kterém jsem měl zatím šanci pracovat. Nicméně o to víc to bylo zajímavé. Doufáme, že RESIDOMO vloží důvěru do JLL i v budoucnu a my budeme moci poskytnout další kvalitní ocenění daného portfolia," řekl Petr Strýček z oddělení Oceňování JLL.

Společnost RESIDOMO, s.r.o je vlastněna skupinami Blackstone a Round Hill Capital. Aktuálně vlastní v České republice přibližně 43 tisíc rezidenčních jednotek ve 4,700 budovách o celkové ploše asi 2,678,000 m2. Tržní hodnota portfolia přesahuje 1.1 miliardu eur. Hodnota vydaných dluhopisů byla ve výši 680 milionů eur se sedmiletou splatností. Vedoucím manažerem této emise byl Goldman Sachs spolu s HSBC a UniCredit. Hlavními kupci dluhopisů se stali jedni z největších světových a lokálních institucionálních investorů.