Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Společnost JLL získala v rámci vyhlašování Construction & Investment Journal Awards 2017 ocenění Best Office Lease a Best Retail Lease

Realitní poradenská společnost JLL získala dvě ceny v rámci Construction & Investment Journal Awards 2017: Best Office Lease roku a Best Retail Lease.


Realitní poradenská společnost JLL získala dvě ceny v rámci Construction & Investment Journal Awards 2017: Best Office Lease roku (pro JLL za zprostředkování pronájmu nových kanceláří pro Moneta Money Bank v BB centrum – Building A) a Best Retail Lease (za zprostředkování pronájmu francouzského módního obchodu na Pařížské).

Best Office Lease roku 2017 – Moneta Money Bank

Hledání nových kanceláří pro MONETA Money Bank, a.s. bylo v mnoha ohledech jednou z nejsložitějších transakcí, jakou jsme kdy realizovali. Hlavním požadavkem klienta bylo vylepšit pracovní prostředí pro zaměstnance a být připraven také na možnou budoucí expanzi. Budovy, které se dostaly do užšího výběru, byly proto srovnávány nejen na finanční a technické úrovni, ale především v oblasti komfortu zaměstnanců. Díky kompletní rekonstrukci bude budova poskytovat prostory v kvalitě třídy A, tedy přesně tak, jak to klient potřebuje. Důležitým faktorem rozhodnutí bylo, že klient měl možnost zapojit se do finálního projektu rekonstrukce a měl slovo například u použitých technologií, stejně jako u návrhu společných prostor. Transakce je jedinečná nejen svou velikosti 21 500 m2, ale i tím, že se jedná v rámci pražského kancelářského trhu o první případ podpisu smlouvy ještě před samotnou rekonstrukcí.

Best Retail Lease roku 2017

Jedná se nejen o významnou transakci uskutečněnou na Pařížské ulici, ale současně i o nový vstup dané značky na trh. Pro tuto francouzskou luxusní módní značku s dlouhou tradicí je to navíc první obchod v regionu střední a východní Evropy.

„Jsem rád, že si tato luxusní módní značka vybrala pro svůj vstup na český a středoevropský trh spolupráci právě s JLL. O to více si cením ceny, kterou jsme v rámci CIJ Awards 2017 získali, protože to jen potvrzuje význam této spolupráce a JLL si váží vložené důvěry," říká Tomáš Soukup, vedoucí oddělení retail JLL pro Českou republiku.

Vítězové jednotlivých kategorií ocenění CIJ Awards Czech Republic 2017 postoupí do dalšího klání 'Best of the Best CIJ Awards Europe', které se odehraje v roce 2018 a v němž se mezi sebou utkají jen ty nejlepší projekty z dalších deseti zemí střední a jihovýchodní Evropy.