Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Nucené prodeje se na pražském trhu objeví i v roce 2010

Podle výhledů Jones Lang LaSalle


Praha, 15. února 2010 – Podle nejnovějšího průzkumu Jones Lang LaSalle „Prague City Report“ vykázal investiční trh ve čtvrtém čtvrtletí 2009 nárůst aktivity, kdy celkový objem investic do nemovitostí byl dvojnásobný ve srovnání s předchozími třemi čtvrtletími. Celkový objem investic za čtvrté čtvrtletí přesáhnul 385 milionů EUR.
 
Na trhu byly zaznamenány první nucené prodeje, většina z nich proběhla ve formě aukcí. V roce 2010 se bude tento typ investic na trhu nadále objevovat.

George Lewis, vedoucí investičního oddělení Jones Lang LaSalle, uvedl: „V tomto roce jsou již výhledy investorů mnohem pozitivnější a objevuje se i nadšení pro uzavírání obchodů v průběhu 2010. Investoři jsou i nadále velice selektivní a soustřeďují se na ty nejkvalitnější budovy. Největší výzvou pro investory zůstává dostupnost vhodných budov za takovou cenu, která by byla akceptovatelná jak pro kupující, tak prodávající. Zatímco financování ze strany bank zůstává omezené, neočekáváme zvýšený zájem o ty méně kvalitní budovy.“