Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Jones Lang LaSalle eviduje nárůst zájmu o kanceláře šité „na míru“

Tzv. „Serviced Offices” přitahují malé nájemce zejména svou flexibilitou prostor, délkou pronájmu a lokalitou


Praha, 8. března 2010 – Od počátku roku 2010 eviduje Jones Lang LaSalle rostoucí zájem o kanceláře na míru, tzv. „Serviced Offices.“ Jedná se o plně vybavené a zařízené kanceláře s recepcí, bezpečnostní službou, možností využití zasedacích místností, technického zázemí a plně zásobovaných kuchyněk. Prakticky má nájemce zajištěné veškeré potřebné vybavení pro chod kanceláře, včetně administrativní podpory profesionálního týmu, vyřizování telefonních hovorů jménem společnosti klienta, zpracování pošty/faxů, překladů, apod. Tyto kanceláře však nespravuje developer ani nájemce sám, nýbrž „třetí“ společnost. Od nového roku uzavřela Jones Lang LaSalle již tři transakce v business centru spravovaném společností FirstClients, které se nachází uvnitř administrativního projektu Gemini na Praze 4.

Lucie Bartošová, konzultant, Jones Lang LaSalle, dodává: „Pokud společnosti poptávají pronájem menší kanceláře o ploše cca. 10 – 100 m2 na dobu neurčitou či přechodnou a vyžadují umístění v těch nejkvalitnějších (tzv. prime) administrativních projektech na prestižních pražských adresách, pak jsou právě tato centra tím ideálním řešením. Nejenže poskytují „Serviced Offices“ svým nájemcům veškeré služby, ale tím, že se nachází převážně v lokalitě Prahy 1 a 4, tak dokáží společnostem zajistit i dobrou, resp. reprezentativní adresu pro jejich sídlo.

Zvýšený zájem o tento typ kanceláří evidujeme již od roku 2009. V roce 2010 však poptávka po těchto prostorech roste, a to zejména ze strany začínajících společností (českých i mezinárodních). Ze zkušenosti víme, že ačkoliv tyto firmy hledají rychlá a flexibilní řešení pronájmu komerčních prostor, po posílení jejich pozice na trhu zvažují i standardní dlouhodobý pronájem větších kancelářských ploch. Můžeme tedy říci, že „Serviced Offices“ jsou příhodnou základnou pro zahájení činnosti firem v Praze.“