Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Berendsen zahajuje provoz u Velkých Pavlovic; stamiliónová investice dokončena

Jones Lang LaSalle jednal jako poradce při hledání vhodného pozemku pro výstavbu


Praha, 26. března 2010 – Jones Lang LaSalle s potěšením oznamuje dokončení výstavby provozovny společnosti Berendsen Textil Servis s.r.o. (dále jen „Berendsen“), Evropské jedničky na trhu v oblasti textilních služeb, v nově otevřené průmyslové zóně ve Velkých Pavlovicích. Investice dosahující 100 milionů Kč tak byla úspěšně dokončena. 
 
Miroslav Kotek, konzultant oddělení průmyslových nemovitostí, Jones Lang LaSalle, uvedl: „Již v roce 2008 pověřil Berendsen prostřednictvím Dánského velvyslanectví v Praze naši společnost nalezením vhodných pozemků pro jejich novou provozovnu v České republice. Našim úkolem bylo identifikovat pro společnost nejvhodnější lokalitu, aktivně řídit vyhledávání vhodných pozemků, zajišťovat prohlídky a jednání s vlastníky & úřady, poskytovat aktuální informace o trhu, prezentovat strategické informace o regionu a zajistit podporu během vyjednávání smluvních podmínek.
 
Po téměř 12ti měsících hledání vhodných lokalit a důkladných jednání byla úspěšně podepsána smlouva o prodeji pozemků o velikosti cca 11,000m2 v průmyslové zóně Velké Pavlovice. Během dalších 8 měsíců zde vyrostla moderní průmyslová prádelna a logistické centrum. Od března 2010 zahájí tato průmyslová velkokapacitní prádelna ostrý provoz. Stamilionová investice společnosti Berendsen přináší do regionu a města Velkých Pavlovic důležitá nová pracovní místa, což je v čase rekordní nezaměstnanosti jistě vítáno.“
 
Ing.Tomáš Střelský, provozní ředitel, Berendsen Textil Servis s.r.o. zdůraznil: „Jedná se o první aktivitu firmy Berendsen v regionu střední Evropy s velkou ambicí poskytování servisu nejen v ČR, ale také v přilehlých zemích s ohledem na geografické umístění nového závodu. Firma se vyznačuje nejen unikátními produkty, ale také nadstandardním servisem a zákaznickým přístupem. Firmě jsou zcela vlastní inovace a poslední trendy v oboru, kdy vždy udávala směr.”
 
Významnou roli v úspěšném uvedení společnosti Berendsen v České republice sehrálo obchodní oddělení Dánského velvyslanectví. Mgr. Jana Blažková, obchodní poradce, doplňuje: „Dánské velvyslanectví přispělo k hladkému průběhu realizace investice společnosti Berendsen, koordinací kontaktů s městským úřadem ve Velkých Pavlovicích, dotčenými orgány a relevantními ministerstvy. Berendsen poskytuje unikátní službu a já nepochybuji, že v brzké době uslyšíme o její další investici.“