Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Jones Lang LaSalle byla pověřena co-exklusivním zastupováním při pronájmu administrativní budovy City Deco

City Deco se svými zhruba 11.000 m2 volných kancelářských ploch bude ojedinělým rytířem vstupujícím na vyprahlý administrativní trh ČR roku 2011


Praha, 21. dubna 2010 - Společnost ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G. (dále jen „ECM REI“) pověřila Jones Lang LaSalle ve věci pronájmu nového administrativního objektu City Deco. Budova o celkové podlažní ploše 21.000 m2 již zná nájemce na 1/3  pronajímatelné plochy, své relaxační služby zde bude nabízet společnost Meridián SPA. Vzhledem k současné prakticky nulové výstavbě nových administrativních ploch, bude City Deco jediným projektem, který dodá na prime location Prahy 4 Pankrác volné kancelářské plochy.
„Zahájení výstavby projektu City Deco nás v zásadě nepřekvapilo. ECM REI je zkušeným developerem s dlouholetou historií na trhu kancelářských ploch. Veškeré prognózy výstavby dávají jednoznačný signál, že developer, který se odváží nyní zahájit stavbu, bude dokončovat svůj projekt v čase nedostatku nových, volných kancelářských ploch.

Důvodem aktuálního zmrazení výstavby nových administrativních projektů jsou přetrvávající „tvrdé“ požadavky financujících subjektů na zajištění budoucího výnosu, a to formou před-pronájmu více než 50 % ploch, resp. budoucího výnosu z nájmu a zvýšení požadovaného podílu vlastního kapitálu developera, rovněž na úrovni 50 %. Takové nastavení je prakticky nepřekonatelnou bariérou pro projekty větší než 10.000 m2, které budou velice obtížně hledat odpovídající před-pronájem, a proto nebudou ani zahajovány.

Realizace stavby City Deco bez před-pronájmu výše uvedených 50 % ploch, poukazuje nejen na finanční sílu ECM REI, ale především potvrzuje její důvěru v pražský trh kancelářských ploch. Budova by měla být dokončena ve 4. čtvrtletí 2011, kdy díky historicky nejnižším hodnotám dokončených neobsazených projektů predikujeme nedostatek nových, volných kancelářských ploch.

První kvartál tohoto roku ukázal, že se celková neobsazenost nezměnila, tedy fluktuuje. Neobsazenost na Praze 4 se udržela pod 9 %. Přestože očekáváme její negativní vychýlení po dokončení Filadelfie, nevnímáme takový trend jako hrozbu z pohledu pronájmu City Deco. Lokalita BBCentra s Pankrácem není přímo konkurenční. Ze zkušenosti s pronájmem předchozích budov na Pankráci máme dostatek vstupních dat, která potvrzují, že Pankrác je v rámci Prahy 4 jedinečnou a samostatnou částí trhu,“ shrnuje Eduard Forejt, vedoucí oddělení pronájmu kancelářských ploch, Associate Direktor, společnosti Jones Lang LaSalle.