Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

Rohan Business Centre má nového developera, který zahájí výstavbu spekulativně 

Skupina Karimpol Group koupila projekt Rohan Business Centre od společnosti ČSAD Holding za asistence Jones Lang LaSalle


Praha, 2. srpna 2010 – Jones Lang LaSalle s potěšením oznamuje dokončení investiční transakce mezi kupující společností Karimpol Group a firmou ČSAD Holding, která projekt Rohan Business Centre prodala. Výstavba projektu bude zahájena na spekulativní bázi. Jones Lang LaSalle byla společností Karimpol  Group, novým developerem projektu, pověřena exkluzivním pronájmem budovy. 

„Je potěšující sledovat, jak se naše očekávání, která jsme prezentovali na první tiskové konferenci Rohan Business Centre, naplňují. Tehdy jsme přepokládali, že výstavba Rohan Business Centre bude zahájena na spekulativní bázi, a to za předpokladu, že dosáhneme stabilní poptávky. Vzhledem k tomu, že Karimpol Group dokončila koupi projektu, jehož výstavba právě začíná, můžeme potvrdit, že budova Rohan Business Centre bude na trh dodána nejpozději v březnu 2012. Navíc je potřeba zdůraznit, že Rohan Business Centre bude první spekulativní výstavbou zahájenou v roce 2010, což je pozitivní signál pro trh a potvrzuje důvěru investora v pražský kancelářský trh,“ vysvětluje Eduard Forejt, vedoucí oddělení pronájmu kancelářských ploch, Jones Lang LaSalle.

Martin Prokeš ze skupiny Karimpol Group dodal: „Společnost Karimpol Group byla na pražském trhu vždy velmi aktivní a i nadále vnímáme tento trh jako dobrou a stabilní příležitost. Naše poslední výstavba Diamond Point byla dokončena a pronajata před 3 lety a my chceme v úspěšné výstavbě v Praze pokračovat. Rohan Business Centre je pro nás ideální příležitostí jak zůstat na stagnujícím trhu (z pohledu nové nabídky) aktivní. Díky pečlivě připravené dokumentaci projektu a již dohodnutému stavebnímu povolení, nemusíme trávit další čas nad překreslováním a jinou plánovací činností. Spekulativní výstavba tohoto kancelářského projektu o rozloze celkem 8.500 m2 je první z našich plánovaných investic na pražském kancelářském trhu.“ 

Rohan Business Centre svou polohou navazuje na úspěšně zavedenou administrativní část Karlína lemující pravý břeh řeky Vltavy. Budova se nachází v docházkové vzdálenosti od stanice metra B – Křižíkova a přilehlých tramvajových zastávek na Sokolovské třídě. Důležitý dopravní uzel stanice metra Florenc (přestup linky B a C a autobusové nádraží), tak i hranice samotného centra města je vzdálena pouhou jednu stanici metrem. Automobilem je budova dostupná přímo z páteřní komunikace Rohanské nábřeží, která navazuje na pražskou magistrálu. Mimo vlastního gastronomického provozu na přízemí budovy, ke kterému přiléhají další obchodní prostory, nalezneme v blízkém okolí veškeré služby mezi něž patří například obchody, banky, pošta, hotely, konferenční prostory, restaurace či benzinová stanice.