Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tisková zpráva

Praha

V Praze na Smíchově vyroste nová administrativní budova, Lyra Office Building


Praha, 25. srpna 2010 - Společnost IMMORENT ČR zahájila výstavbu nové administrativní budovy v Praze 5 na Smíchově. V atraktivní lokalitě v těsné blízkosti Smíchovského nádraží vyroste objekt s šesti nadzemními a jedním podzemním podlažím o celkové užitné ploše 7620 m2. Předpokládaná doba výstavby je 12 – 14 měsíců. Nové kanceláře typu „A“ budou energeticky úsporné, objekt je koncipován jako ekologicky šetrná budova dle BREEAM.

„Předpokládáme, že v době dokončení stavby dojde k očekávanému oživení realitního trhu. Z tohoto důvodu, a zejména díky mimořádné atraktivitě lokality, jsme si mohli dovolit zahájit výstavbu na spekulativní bázi. Už nyní ovšem jednáme s několika potenciálními nájemci,“ uvedl Tomáš Velemínský, jednatel společnosti IMMORENT ČR.

Slova Tomáše Velemínského potvrzuje i Eduard Forejt, vedoucí oddělení pronájmu Jones Lang LaSalle, která byla pověřena exkluzivním zastupováním při vyhledáváním nájemců pro Lyru Office Building. „Praha 5 – Smíchov má nejnižší neobsazenost kancelářských ploch na pražském trhu. V současnosti je volných pouze 4.510 m2, což představuje 2,96% celkové plochy kanceláří v této pražské čtvrti. V Praze přitom průměrná neobsazenost dosahuje 13,79%. Tato skutečnost v kombinaci s velice pokročilou úrovní jednání s budoucími uživateli vytváří pro IMMORENT ČR reálnou jistotu úspěšného zobchodování tohoto projektu,“ řekl Eduard Forejt.

Lyra Office Building bude atraktivní zejména díky strategické poloze. Vyroste v těsné blízkosti stanice metra B Smíchovské nádraží, kde je zároveň i vlakové a autobusové nádraží. Další nespornou výhodou je napojení na vnější i vnitřní městský okruh, což umožňuje rychlé spojení jak do centra, tak například na mezinárodní letiště Praha-Ruzyně. Objekt byl navržen v proluce neúplného městského bloku v Moulíkově ulici.
 
„Základní kompoziční schéma stavby zohledňuje nárožní polohu v městském bloku a zároveň akcentuje dominantní směr nábřežní ulice. Cílem projektu bylo potvrzení identity místa s tím, aby byl účelně a esteticky využit hodnotný pozemek,“ říká Vladimír Krátký, autor architektonického návrhu.
 
V podzemním podlaží bude 64 parkovacích stání a skladovací prostory, v přízemí vznikne reprezentativní vstup a obchodní prostory. Další nadzemní podlaží o velikosti 1449 m2 umožňují efektivní dělení kancelářské plochy až na čtyři nájemce. Prostory lze díky flexibilitě projektu využívat jak v halovém uspořádání, tak s dělenými kancelářemi. Mimořádně atraktivní budou kancelářské prostory s terasami v 5. a 6. nadzemním podlaží, které poskytují unikátní výhled na Vltavu, Vyšehrad i Pražský hrad.

„Jsme přesvědčeni, že o kvalitní a energeticky úsporné kanceláře bude zájem, a to i díky skvělé lokalitě s mimořádnou dopravní dostupností a širokým spektrem služeb v okolí. Už naše dřívější projekty jako například Avenir Business Park v Nových Butovicích, Gemini Centre na Pankráci nebo Futurama Business Park v Karlíně ukázaly, že spojení kvalitních kanceláří, atraktivní lokality a zajímavé architektury představuje správný směr ve výstavbě administrativních center,“ řekl Tomáš Velemínský.

Objekt je koncipován jako ekologicky šetrná budova hodnocená dle mezinárodní certifikace  BREEAM. Energetické úspory zajistí moderní chladící a ventilační systém se zaměřením na úsporu elektrické energie, rekuperace odváděného tepla a sofistikované řízení technologií BMS.
 
„IMMORENT si vždy zakládal na tom, že sleduje aktuální trendy, navíc budovy šetrné k životnímu prostředí jsou nájemci stále více vyžadovány,“ doplnil Tomáš Velemínský.