Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Naše historie

A video ID has not been defined in the configuration settings for this web part.

Příběh dvou měst a globální expanze

Historie společnosti JLL trvá již déle než 200 let, ale uvedeme zde jen nejvýraznější mezníky:

1783: Richard Winstanley si v Londýně zařídil aukční síň, v roce 1806 ji převzal jeho syn James.

1939: Po mnoha partnerstvích a fůzích je dnes původní společnost pana Winstanleyho známa pod jmény tří hlavních podílníků: Jones Lang Wootton (JLW) & Sons.
 
1945: V Londýně zničeném bombardováním za druhé světové války, při kterých došlo ke zničení vlastnických záznamů, společnost JLW odvedla obrovský kus práce při dokumentaci hranic tisíců parcel a jejich vlastníků. JLW si zajistila licence na rozvoj a zastupování, což jí dostalo do skvělé pozice při zahájení obnovy města v roce 1954.

1957: Společnost JLW začíná globální expanzi otevřením poboček v Austrálii a překonává tak původní prognózu „dobrých vyhlídek, ale hrozivých obtíží“. Z této základny společnost expanduje na Nový Zéland, do Singapuru, Kuala Lumpuru, Hong Kongu a Tokia. V Evropě mezitím společnost JLW rozšiřuje své aktivity do Skotska, Irska a na evropský kontinent.

1968: Za oceánem v texaském El Pasu malá skupina profesionálů zakládá společnost IDC Real Estate s cílem zprofesionalizovat trh. IDC rychle přerůstá místní trh, stěhuje se do Chicaga, mění název na LaSalle Partners a stává se jednou z předních amerických realitních společností. Společnost se proslaví dlouhodobými vztahy se zákazníky.
 
1975: Společnost JLW otevírá v New Yorku svou první americkou pobočku. V sedmdesátých a osmdesátých letech společnosti JLW i LaSalle Partners rozšiřují svou přítomnost na asijskopacifických, evropských i amerických trzích.

1997: Společnost LaSalle Partners dokončila první nabídku svých běžných akcií.
 
1999: Zatím největší fůze v historii mezinárodního realitního sektoru: společnosti JLW a LaSalle Partners se spojují a vzniká Jones Lang LaSalle. Výsledná společnost se stává — a stále je — špičkovou globální společností, zaměřenou na služby v oblasti komerčních realit a investic.

2006: Společnost vstupuje do období silného růstu, a to jak organického, tak prostřednictvím akvizic, který pokračuje až do dneška. V roce 2006 se s námi spojily firmy Spaulding and Slye, velký hráč v realitách na východním pobřeží USA, a další tři silné firmy v Anglii, ve Španělsku a na Středním Východě.
 
Společnost Jones Lang LaSalle rovněž byla třikrát za sebou zařazena do seznamu časopisu Forbes a stala se jedinou realitní společností zařazenou mezi 400 nejlepších firem. V dalších letech jsme byli oceněni časopisem Fortune a dalšími publikacemi na mnoha trzích, kde působíme jako jedno z nejlepších míst, kde pracovat.
 
2007: Další rok silné expanze - 15 fůzí a akvizic, včetně transakce vedoucí k vytvoření společnosti Jones Lang LaSalle Meghraj, největší realitní společnosti v Indii. Podařilo se nám také získat společnost Upstream, vedoucího britského konzultanta v oboru udržitelnosti, a špičkového realitního poradce na holandském trhu. Získali jsme i řadu dalších ocenění, včetně nejvyššího uznání našeho úsilí v oboru energie a udržitelnosti, od americké Environmental Protection Agency.

2008: Akvizicemi posilujeme naši přítomnost v Číně, stává se z nás největší maloobchodní poradce v Německu a sílí naše přítomnost v Austrálii a Skotsku. Nyní jsme špičkovou realitní společností na německém a holandském trhu, což jsou dva největší realitní trhy na evropském kontinentu. Řada akvizic podporuje naši strategii být konsolidátorem ve sjednocujícím se průmyslu. I nadále získáváme ocenění, včetně ceny od Ethisphere Institute, špičkového think-tanku zaměřeného na nejlepší etické postupy.
 
2011: Akvizicí poradenské společnosti King Sturge se Jones Lang LaSalle stal jednoznačným leaderem ve Velké Británii a kontinentální Evropě. Touto akvizicí získal Jones Lang LaSalle rozsáhlou expertízu, která dále rozšířila odborné poradenské služby. V tomto roce Jones Lang LaSalle dokončil dalších 8 akvizic ve Spojených státech amerických, Jižní Africe, Austrálii, Singapuru a Indonesii, jednalo se o firmy Procon, DST International a keystone Partners. Také v tomto roce jsme získali řadu ocenění, mezi nimi Fortune World´s Most Admired Companies 2011.

2012: Jones Lang LaSalle pokračuje v akvizicích - MPS Property v lednu, JER Partners v březnu a Credo Real Estate a 360 Commercial Partners v červnu. 

2014: Jones Lang LaSalle dosahuje 4 miliard dolarů celkových příjmů, zkracuje své jméno na JLL a představuje nové logo.