HB Reavis prodal unikátní kancelářskou budovu Metronom v pražských Butovicích

Developer HB Reavis, patřící mezi tři největší developerské společnosti kancelářských prostorů v Evropské Unii, prodal projekt Metronom Business Center v Praze 5.

června 18, 2018

Developer HB Reavis, patřící mezi tři největší developerské společnosti kancelářských prostorů v Evropské Unii, prodal projekt Metronom Business Center v Praze 5. Při prodeji této unikátní administrativní budovy o celkové ploše přibližně 34 tisíc m2 exkluzivně zastupoval HB Reavis tým poradců ze společnosti JLL.

"Metronom Business Center představoval výjimečnou investiční příležitost v rámci středoevropského trhu, a to zejména díky své lokalitě přímo na metru, technickým kvalitám budovy a silné skladbě nájemců, jejichž nájemní podmínky umožní novému majiteli dlouhodobý, stabilní příjem. S dostavbou Radlické radiály očekáváme další posílení Nových Butovic jako vyhledávané kancelářské lokality," uvedla Hana Kollmannová, Associate Director ze společnosti JLL a poradce na straně prodejce při transakci budovy Metronom.

Budova Metronom Business Center byla postavena teprve nedávno, v roce 2015. Vyniká moderní architekturou a tvoří ji tři vzájemně propojené části, přičemž kromě kanceláří nabízí také skladovací a retailové prostory, terasy a parkoviště. Stavba se nachází v jedné z nejvyhledávanějších pražských lokalit, kde se v posledních letech soustředí řada významných byznys společností, a která byla z hlediska poptávky v roce 2017 třetím největším pražským trhem. V současnosti je budova téměř zcela pronajata, přičemž její prostory využívají exkluzivní nájemci. Z těch největších můžeme jmenovat především centrum sdílených služeb firmy SAP, která sídlí ve více než třech čtvrtinách budovy, dále automobilku BMW a farmaceutickou společnost AbbVie. Všichni tři zmínění nájemci byly časopisem Fortune zařazeny do žebříčku Fortune 500. Jedinečný mix nájemců společně s certifikací BREEAM tak ještě zvyšuje hodnotu tohoto projektu.

Prominentní kancelářský komplex Metronom Business Center disponuje přímým vstupem do metra a díky silné okolní infrastruktuře je snadno dostupný jak autem, tak městskou hromadnou dopravou. Nachází se pouhých 15 minut od centra Prahy a za 12 minut odtud dojedete na Letiště Václava Havla. Kombinací všech těchto faktorů se projekt stal v rámci celého CEE regionu atraktivní investiční příležitostí a zaujal REICO investiční společnost České spořitelny, která budovu pořídila na účet ČS nemovitostního fondu, který spravuje.

O HB Reavis

Developerská společnost HB Reavis byla založena v roce 1993 na Slovensku. Oproti dalším developerům ze střední Evropy vyniká svými aktivitami ve Velké Británii, Polsku, Maďarsku a dalších evropských státech. Jeho silnou pozici na trhu potvrdil také každoroční žebříček Property EU, který HB Reavis zařadil mezi Top 3 kancelářské developery v EU.