Kancelářská budova na Roztylské se prodala za 240 milionů korun.

Kancelářská budova na Roztylské se prodala za 240 milionů korun. Chodov roste na popularitě.

března 23, 2018

JLL zprostředkovala prodej kancelářské budovy v pražském Chodově. Objekt na Roztylské o ploše přes 9 tisíc m2 koupila Vinton Development, s.r.o. od společnosti PSN za kupní cenu 240 milionů korun. Jedná se dosud o nejvyšší transakci, kterou oddělení SMI (Small & Medium Investments) pod vedením Pavla Baka zajišťovalo.

Aktuálně je v budově pronajato 95 % kanceláří, přičemž většinu z nich obsadili malí a střední nájemci.

Interiér objektu je díky rekonstrukcím z let 2000 a 2008 ve velmi dobrém technickém stavu, nabízí variabilní využití a také perfektní napojení na dopravní infrastrukturu s bezprostřední dostupností dálnice D1 a také metra C. Součástí devítipodlažního objektu je i pozemek o rozloze 25 tisíc m2 s 80 parkovacími stáními.

„Úspěšná realizace prodeje objektu Roztylská po devíti měsících intenzivního vyjednávání nás velice potěšila.  Prodávající strana využila situace na trhu a vytěžila z bohatých zkušeností s revitalizací a úspěšným managementem kancelářských budov. Na druhé straně kupujícímu transakce přinesla možnost soustředit se na další objekt, který zapadá do jeho dlouhodobé strategie," uvedl Pavol Bak, vedoucí oddělení Small & Medium Investment JLL.

Pražská čtvrť Chodov na jihovýchodě Prahy je v současnosti mezi investory velmi populární a sídlí v ní celá řada významných českých i mezinárodních společností. To je mimo jiné výsledkem stavby mnohých moderních kancelářských budov a administrativních areálů v této oblasti v posledních letech, a to včetně projektů The Park a Prague Gate, nabízejících kancelářské prostory nejvyšší kvality.