JLL Spark oznamuje vytvoření stomilionového globálního venture kapitálového fondu

Fond plánuje investovat do společností, které chtějí přetvořit trh s nemovitostmi pomocí moderních technologií

června 13, 2018

JLL Spark minulý týden ohlásil vytvoření JLL Spark globálního venture kapitálového fondu, který plánuje investovat až 100 milionů dolarů do společností zaměřených na využití moderních technologií k vylepšení výstavby, správy a pronájmu nemovitostí a investic do nich současně se zvýšením komfortu pro jejich nájemce. Díky propojení s JLL a jejími klienty bude fond také pomáhat podnikatelům a jejich společnostem, které tak budou dostávat hodnotnou zpětnou vazbu.

„Jelikož jsme sami podnikatelé, víme, jak těžké je uvést nový produkt na trh, obzvlášť v odvětví, které tak pomalu přijímá nové technologie. Proto je naším cílem spojit se s podnikateli a za využití zdrojů JLL jim pomoci s rychlým rozvojem jejich společností a vytvořit tak další přidanou hodnotu pro klienty JLL," vysvětlil Mihir Shah, Co-CEO z JLL Spark.

Nový fond se bude soustředit na seed kapitál a další vybrané pozdější fáze. Obvyklá velikost investice se bude pohybovat od několika set tisíc až po několik milionů dolarů. Svou pozornost bude JLL Spark směřovat na technologické start-upy s produkty, které mohou pomoci investorům a dalším klientům JLL, nebo mohou být použity JLL za účelem poskytování lepších služeb. Fond má také zájem o společnosti, které vyvíjí nové obchodní modely založené na moderních technologiích, které by mohly pomoci JLL v tradičních odvětvích či expandovat do nových segmentů.

„PropTech je v současnosti v našem oboru každodenně omílané slovo. A ač se nám to líbí nebo ne, technologie budou mít nadále výrazný dopad na naše stávající prostředí. Proto bychom měli být připraveni přizpůsobit naši komunikaci těmto výzvám a našim klientům. Díky Spark aktivitám navíc můžeme zdůraznit naši vedoucí pozici na realitním trhu v oblasti digitálních služeb. JLL Spark Global Venture fond je pro nás velkým krokem vpřed," řekl Miroslav Barnáš, CEO JLL CZ&SK.

„Jako aktivní uživatel technologií na denní bázi, který vyrostl na některých starších transformačních technologiích, jsem skutečně nadšený, když vidím, co JLL Spark přináší do světa nemovitostí. Je to další důkaz, že nic není nemožné! Obzvlášť když si vzpomenu na svůj Commodore 64 (s páskovým pohonem a bez internetu) a pak se podívám na obrovskou moc technologií, které jsou dnes k dispozici. Technologie, které závratnou rychlostí ve velkém rozsahu proměnily nejrůznější odvětví průmyslu, ale i náš osobní život," dodal Kevin Turpin, vedoucí oddělení výzkumu pro CEE region.

O JLL Spark

JLL Spark chce změnit trh s nemovitostmi díky technologickým inovacím. Může těžit z flexibility start-upu, který je podporovaný a krytý expertízou a zdroji z JLL. Pod vedením úspěšných podnikatelů ze Silicon Valley bude pomáhat vytvářet nové technologické společnosti a investovat do nich. Tyto strategické investice pak pomohou JLL při poskytování inovativních produktů majitelům a provozovatelům nemovitostí. JLL Spark bylo založeno v roce 2017 a sídlí v kalifornském San Franciscu. Více na: https://spark.jll.com.