Luxusní obuvní značka Christian Louboutin míří do Prahy.

Známá luxusní obuvní značka Christian Louboutin, která se proslavila ikonickou červenou podrážkou, otevře v Praze na ulici Široká svůj první obchod.

ledna 11, 2018

Známá luxusní obuvní značka Christian Louboutin, která se proslavila ikonickou červenou podrážkou, otevře v Praze na ulici Široká svůj první obchod. Současně se jedná o první středoevropskou a zároveň nejvýchodnější pobočku, kterou značka v Evropě má. Prostory této exkluzivní retailové značce zajistila realitní poradenská společnost JLL.

Obchod s módní obuví má v Evropě pobočky celkem ve 12 zemích. V létě otevřel butik například v anglickém Birminghamu, vůbec první se ale objevil v roce 1991 v Paříži. Jeden pár bot od této stálice módního světa Vás vyjde až na několik desítek tisíc korun.

Christian Louboutin, který založil stejnojmennou obuvní značku, se narodil v roce 1964 v Paříži. Kromě dámských i pánských bot, které se proslavily ikonickou červenou podešví, se věnuje také navrhování kabelek. Kromě nejznámějších lodiček na velmi vysokém podpatku se Louboutin zaměřuje také na baleríny nebo tenisky. Jeho pravidelnými zákaznicemi jsou mnohé světové celebrity, které nošením této ikonické obuvi značku ještě více proslavily. Louboutin také spolupracoval s módními domy jako Chanel nebo Yves Saint Laurent, s druhým jmenovaným se nakonec i soudil o práva na červenou podrážku až u Soudního dvora EU. A vyhrál.

Butik Christian Louboutin je prvním přímým zastoupením této značky v Praze. Dosud jsme si mohli luxusní obuv s červenou podrážkou zakoupit pouze v obchodech, které značku nepřímo zastupovaly.

„I přes relativně malý trh je Praha díky turistickému ruchu vyhledávanou lokalitou. S ohledem na počet přímých zastoupení je vidět, že obchody s luxusním sortimentem České Republice, resp. pražskému trhu věří. Dnes se na Pařížské ulici a v jejím okolí nachází přes 50 obchodů s luxusním zbožím a 26 z nich je provozováno napřímo. Zbývající značky jsou zastoupeny lokálním partnerem, ať už v monobrandovém či multibrandovém podání," uvedl Tomáš Soukup, vedoucí retailového oddělení JLL.