Spaces se v Praze daří. Koncem roku otevře další dvě centra, která opět zajistila JLL.

Realitní poradenská společnost JLL úspěšně zajistila prostory pro dvě nové pobočky světového poskytovatele sdíleného pracovního prostředí Spaces

února 04, 2019

Realitní poradenská společnost JLL úspěšně zajistila prostory pro dvě nové pobočky světového poskytovatele sdíleného pracovního prostředí Spaces. V listopadu tohoto roku otevřou Spaces v nízkoenergetické budově Nile House v Karlíně, kde zaberou více než 3 500 m2, o měsíc později pak obsadí přes 3 300 m2 v kancelářské budově SmíchOFF v Praze 5.

 

„Lokalita je pro umístění flexibilních pracovních center jedním z nejvýznamnějších faktorů. Kromě nejpopulárnější Prahy 1, kde poskytovatel Spaces již brzy otevře svou první pobočku, jsou Praha 5 a 8 díky skvělé dostupnosti a kvalitním službám v okolí také uživatelsky velmi lákavé. Proto je otevření nových poboček v této části města logickou volbou," řekla Marta Kadlecová z oddělení zastupování nájemců v JLL.

 

Provozovatelem Spaces, který díky své téměř třicetileté zkušenosti v této oblasti přináší do Prahy v rámci profesionálního coworkingu revoluci, je společnost International Workplace Group (IWG). Česká republika je po Rumunsku a Polsku již třetí zemí v rámci regionu Střední a východní Evropy, kde Spaces otevře coworkingové pracovní prostory. Po celém světě přitom dnes provozují již více než 3000 sdílených kancelářských center ve 120 zemích, takže se jedná o největšího světového provozovatele této služby.

 

"Otevřením nových prostor v budovách Nile House a Smíchoff se síť Spaces v Praze rozroste na 4 centra. Společně s Albatrosem a Parkview nabídne v součtu 15 tisíc metrů čtverečních všem, kdo hledají inspirativní pracovní zázemí. Pozici lídra trhu potvrzujeme nejen celosvětově, ale i v rámci ČR a v expanzi budeme nadále pokračovat. Díky enormnímu zájmu o sdílené kanceláře a coworking se v průměru každý den někde na světě otevře alespoň jedno centrum flexibilních pracovních prostor ze skupiny IWG. Za poslední roky se tak podařilo vybudovat bezkonkurenční síť téměř 3500 center, kterou mohou naši klienti využívat jako svou vlastní," dodal Karel Pelán, Country Manager IWG pro Česko a Slovensko.

 

Otevření dalších dvou Spaces v České republice svědčí o rostoucím zájmu o tento typ kanceláří. Trend flexibilních prostor tak stále více ovlivňuje pražský kancelářský trh, což JLL potvrdila také ve svém nejnovějším výzkumu na toto téma. V roce 2019 společnost očekává růst nabídky flexibilních kanceláří v Praze ve srovnání s předcházejícím rokem o 67 %.