Chris Ireland

Chairman, UK

Chris Ireland je zodpovědný za nastavení a realizaci obchodní strategie pro Spojené království.

Poté, co v roce 1979 jako čerstvý absolvent nastoupil do mezinárodní poradenské kanceláře v oblasti nemovitostí King Sturge, si Chris Ireland osvojil řemeslo na investorské straně byznysu. Zastával stále seniornější pozice a nakonec se stal Joint Senior Partnerem.

Real estate není jen o nemovitostech, ale také o budování komunit

Chris Ireland, JLL UK

Pak přišel rok 2011 a společnost King Sturge se spojila s JLL. Ireland se v JLL stal předsedou pro Velkou Británii a Lead Directorem pro kapitálové trhy. Pět let tak šéfoval růstu investičního byznysu a rozvoje alternativních investičních oblastí ve studentském bydlení, zdravotnictví a bydlení pro seniory. Je zapojen také do Strategické poradní skupiny oborové organizace Investment Property Forum, kterou v letech 2015 až 2016 řídil. 

Jeho působení v roli generálního ředitele ovlivnilo několik zvratů. Do funkce byl jmenován 1. června 2016 a o pouhých 22 dnů později Spojené království hlasovalo o opuštění Evropské unie.

Vedle pracovních povinností Ireland hrdě podporuje britskou charitu Crisis zaměřenou na bydlení a bezdomovectví. Rovněž rád lyžuje a jezdí na kole, aby se udržel v kondici. Občas dokonce trénuje na triatlon. 

Je ženatý a má tři dospělé syny, z nichž jeden také pracuje v oboru nemovitostí.