Maria Grigorova

Chief Financial Officer, EMEA

Maria Grigorova je správkyní aktiv společnosti a je zodpovědná za finanční stabilitu společnosti JLL v celém regionu.

Grigorova se pyšní tím, že ve své rodině představuje třetí generaci finančních profesionálů – dědeček i matka pracovali jako bankéři.

Svou kariéru zahájila jako finanční manažerka v Bruselu u nadnárodní společnosti P&G zaměřené na spotřební zboží, a to poté, co získala titul v oboru Consumer Economics na Cornell University a MBA na Simon Business School v USA. Poté postupovala různými interními finančními pozicemi u zpracovatelských firem z žebříčku Fortune 500, které se specializovaly na výrobky pro domácnost. Po přechodu do sektoru služeb byla v roce 2014 jmenována finanční ředitelkou společnosti JLL.

Finanční oddělení, které bylo rozmístěno mezi několika regionálními kancelářemi, úspěšně přesunula do centralizovaného pracoviště ve Varšavě, kde tráví čas, když právě není v Londýně. Finanční oddělení se nyní fyzicky nachází vedle týmu EMEA Shared Services, který Grigorova částečně řídí. Vzniklo tak centrum odborných znalostí pro podporu plánování byznysu a poskytování služeb.

Kromě odpovědnosti finanční ředitelky Grigorova dohlíží na Procurement, Legal & Compliance, Property & Asset Management a byznys v Rusku.

V létě Grigorova ráda jezdí do Bulharska, odkud i s manželem pochází. Rodina také jezdí na dovolenou do Belgie, kde se narodily a vyrostly jejich dvě dcery, než se všichni přestěhovali do Varšavy. Není překvapením, že mluví několika jazyky: bulharsky, anglicky, rusky, francouzsky a také trochu nizozemsky a v poslední době polsky.