Matthew Richards

Capital Markets CEO, EMEA

Matthew Richards dohlíží na část firmy, která klientům pomáhá plánovat, rozvíjet a realizovat jejich investiční strategie v oblasti nemovitostí.

Richards je v JLL veterán – do firmy nastoupil v roce 1998 poté, co dokončil magisterské studium v oblasti správy pozemků. Prošel všemi aspekty kapitálových trhů a v roce 2017 byl povýšen do vedení celé oblasti. Dohlíží také na JLL v severských zemích a Švýcarsku a na oddělení odhadu nemovitostí v EMEA.

Vzhledem k tomu, že reality jako třída aktiv rostou a přitahují více investic, klienti potřebují odbornější a sofistikovanější poradenství. Richards usiluje o poskytování širších služeb a diverzifikaci tradiční nabídky v nákupu a prodeji nemovitostí. Tato rozmanitost se promítá do řady dovedností a škály odborníků v celém regionu. Když se ho zeptáte na rozhodující okamžik jeho profesního života, cení si přeložení k významnému zákazníkovi na počátku kariéry, kde poznal důležitost budování vztahů a osvojil si potřebné dovednosti.

I mimo denní práci zůstává Richards věrný svému oboru. Pravidelně komentuje dění v realitním tisku, přednáší na konferencích po celém světě a aktivně podporuje Urban Land Institute.

Po práci sdílí svou vášeň pro indie kytarovou hudbu 90. let a klasická auta s manželkou a dvěma malými dětmi.