Mihir Shah

Co-CEO, JLL Technologies

Budování a vedení týmů, které přinášejí na trh úspěšné produkty založené na technologiích v prostředí s vysokým růstem, je Mihirovou vášní.

Mihir začal v JLL pracovat v roce 2017 jako generální ředitel JLL Spark, strategického rizikového fondu investujícího do začínajících proptech společností, který vnáší inovace do poskytování služeb JLL ve prospěch klientů firmy a celého odvětví. V roce 2019 byl Mihir jmenován generálním ředitelem JLL Technologies, nově vytvořené divize pro sjednocování a rozšiřování technologických produktů a služeb JLL, a poté se stal členem globální výkonné rady.

Dříve působil jako spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Mob.ly, zaměstnanec několika startupů, produktový lídr v Yahoo! a vedoucí pracovník ve společnosti Groupon. Byl také prvotním investorem a poradcem řady startupů, jako jsou Uber a Boom Supersonic.

Mihir byl generálním manažerem Mobile ve společnosti Groupon, kde pomohl vybudovat globální mobilní byznys na více než 50 % hrubé hodnoty zboží. Mihir také vytvořil a provozoval skupinu Merchant Products Group, která byla zodpovědná za vývoj produktů, služeb a technologií, které změnily způsob, jakým na trhu fungovaly tisíce obchodních partnerů Groupon. Mihir také založil Merchant OS, nový startup v rámci Groupon, který vybudoval prodejní a platební systémy založené na tabletech pro malé podniky. Za jeden rok Mihir rozšířil tuto skupinu na 100 zaměstnanců zahrnujících prodej, marketing, podporu a vývoj produktů, přičemž rychle rozšířil zákaznickou základnu.

Před akvizicí společností Groupon byl generálním ředitelem a spoluzakladatelem Mob.ly. Mob.ly vybudoval řadu špičkových mobilních aplikací založených na lokalizaci. Na začátku své kariéry působil Mihir v klíčových produktových rolích ve společnosti Yahoo! Search, byl ředitelem produktového marketingu ve společnosti Grand Central, kde pomáhal zavádět jednu z prvních sítí webových služeb pro podniky, a vedl produktový management ve společnosti Respond.com, což je leady generující služba pro lokální byznys.

Mihir zahájil svou kariéru jako konzultant pro management ve společnosti R. B. Webber & Company. Ve společnosti Webber pracoval s řadou startupů a technologických společností z žebříčku Fortune 500 na vývoji go-to-market strategií v široké škále segmentů technologických produktů.

Mihir má titul B.S. v oboru výpočetní techniky a elektrotechniky z Massachusetts Institute of Technology.