Richard Bloxam

CEO, Capital Markets

Richard Bloxam nese celkovou odpovědnost za to, jak firma pomáhá investorům a majitelům nemovitostí vypracovávat a realizovat investiční strategie od transakcí s jednotlivými aktivy a portfolii až po investiční bankovnictví a korporátní finanční služby.

Jeho hlavním cílem je pomáhat investorům optimalizovat podíl nemovitostí v jejich investicích, a to prostřednictvím inovativních investičních modelů, investičního poradenství na světové úrovni a kreativního využití technologií.

Od svého nástupu do JLL v roce 1994 pracoval Bloxam v oblasti kapitálových trhů. Během celé své kariéry se specializuje na podporu mezinárodních investorů, kteří sledují příležitosti mimo své domácí trhy.

Momentálně sídlí v Londýně a zastával vedoucí funkce po celé Evropě. Poté, co strávil své první čtyři roky v JLL ve Velké Británii, se přestěhoval do Polska, Maďarska a Rakouska, kde se zaměřoval na retail. Bloxam mluví německy – v tomto jazyce se zdokonalil při výuce angličtiny v Rakousku a Německu na počátku 90. let.

Během posledního desetiletí se Bloxam zaměřoval na rozšíření byznysu JLL v oblasti kapitálových trhů, aby zákazníkům nabídl individuální finanční poradenství. V roce 2008 převzal odpovědnost za kapitálové trhy v celém regionu EMEA a v roce 2014 se stal členem představenstva pro EMEA. Na své aktuální pozici začal v lednu 2017.

Bloxam vystudoval na University of Exeter, London South Bank University a Graduate School of Business Stanfordské univerzity. Když se nestará o své čtyři děti, rád se věnuje široké škále sportů. Je také hudebník s vášní pro klavír a kytaru a čas od času hraje v kapele na klávesy a zpívá.