William Douglas

Chief Marketing Officer, EMEA

William Douglas je zodpovědný za podporu a rozvoj pověsti značky JLL, jednotlivých služeb a produktů společnosti a jejích zaměstnanců. 

Douglas jako komerčně zaměřený strategický marketér, který usiluje o osobní propojení byznysu s našimi klienty, má rozsáhlé zkušenosti a dovednosti z předchozích pozic. V softwarové společnosti a výrobci mobilních telefonů BlackBerry se z rodné Kanady dostal do Velké Británie a poté do USA, kde byl viceprezidentem pro Global Commercial Strategy a zodpovídal za produktový marketing, plánování trhu, strategickou cenotvorbu, výzkum a insights.

V rámci vedoucí pozice v oblasti European Enterprise Business společnosti Samsung Electronics se se svou ženou a dvěma dětmi vrátil do Londýna a do společnosti JLL nastoupil v roce 2015 jako CMO. Kromě toho je také zodpovědný za globální značku JLL, globální marketing pro kapitálové trhy a byznys v oblasti udržitelnosti v EMEA.

Způsob, jakým využíváme informace, se mění, a proto bychom měli změnit také způsob, jakým informace sdílíme. Tradiční reklama je mrtvá, takže na prvním místě musí být digitální přístup s relevantním obsahem, který vytváří emocionální kontakt.

Douglas je kvalifikovaný aktivní fotbalový rozhodčí a je nevýkonným členem výboru Surrey County Football Association. Také rád jezdí na kole – na dlouhé vzdálenosti.