Yishai Lerner

Co-CEO, JLL Technologies

Yishai je motivován hledáním kreativních, inovativních a technických řešení velkých problémů.

Yishai se stal součástí k JLL v roce 2017 jako Co-CEO JLL Spark, strategického rizikového fondu investujícího do začínajících proptech společností, který vnáší inovace do poskytování služeb JLL ve prospěch klientů firmy a celého odvětví. V roce 2019 byl Yishai jmenován generálním ředitelem JLL Technologies, nově vytvořené divize pro sjednocování a rozšiřování technologických produktů a služeb JLL, a poté se stal členem globální výkonné rady.

Urychlení přijímání technologií v komerčních nemovitostech je nejnovější výzvou, které řeší poté, co prodal Mob.ly, startup, který spoluzaložil s Mihirem Shahem v rámci Groupon. Byl také prvním zaměstnancem mnoha mobilních startupů po počáteční kariéře budování umělé inteligence pro videohry v Activision Studios. Yishai byl prvotním investorem a radil mnoha startupům včetně Uber a Boom Supersonic.

Yishai pomohl rozšířit technický tým Groupon z 12 na více než 500 vývojářů po celém světě. Přispěl k uskutečnění prvních spotřebitelských mobilních aplikací Groupon, následovaných obchodními produkty a nástroji. Pomáhal při vývoji Groupon a budoval týmy pro růst mobilního podnikání Groupon z 0% na 50% hrubé hodnoty zboží, technologie sloučení a platformy mnoha akvizic a vedl globální migraci ke sdílené architektuře SOA. V roce 2013 působil Yishai jako globální inženýr SVP a CTO a zajišťovala veškerý klíčový vývoj softwaru Groupon po celém světě. V této roli provozoval globální platformu elektronického obchodování, která v GMV ročně zpracovává přes 5 miliard USD. Yishai navíc vedl due diligence u mnoha korporátních a technologických akvizic společnosti Groupon.

Před akvizicí Mob.ly společností Groupon byl Yishai jejím technickým ředitelem a spoluzakladatelem. Mob.ly vybudoval řadu špičkových mobilních aplikací založených na lokalizaci.

Před spoluzaložením Mob.ly byl Yishai prvním inženýrem ve dvou mobilních startupech. Pomohl založit Carrier IQ, poskytovatele mobilních telefonů zaměřeného na platformu pro analýzu dat. CarrierIQ na svém vrcholu byl zabudován do většiny zařízení mobilních telefonů v USA, včetně mnoha modelů iPhone a Android. Byl také prvním inženýrem v Core Mobility, kde pomáhal vyvíjet řadu nativních produktových řad pro bezdrátové operátory, včetně služby Push-To-Talk pro Sprint / Nextel. Core Mobility později koupila společnost Smith Micro.

Yishai Lerner je držitelem bakalářského titulu v oboru elektrotechniky a informatiky na Massachusetts Institute of Technology, kde se soustředil na umělou inteligenci a přispěl do MIT Media Lab.