Příběh klienta

Kåkå CZ s.r.o. - Kanceláře s pekárnou

Švédská společnost Kåkå CZ s.r.o., nově pod názvem Orkla Food Ingredients, která vyrábí potravinářské produkty a rostlinné oleje, se při hledání své nové centrály rozhodla obrátit na JLL.

Location

Pekařská 14, Praha

Size

550 m2

Výsledek

Kanceláře s technologickým zázemím pro pekárnu

Vyhledat v Praze prostory vyhovující této kombinaci požadavků nebyl snadný úkol.

Fabien Rada, konzultant, JLL

Švédská společnost Kåkå CZ s.r.o., nově pod názvem Orkla Food Ingredients, která vyrábí potravinářské produkty a rostlinné oleje, se při hledání své nové centrály rozhodla obrátit na JLL. Stáli jsme tak před novou výzvou, kdy se potvrdilo, jak je naše práce různorodá a že každý z našich klientů vyžaduje individuální přístup.

Společnost Orkla Food Ingredients dodávající svým zákazníkům suroviny a ingredience pro pekaře a cukráře dosud sídlila v Kněževsi, kde má také své logistické zázemí. Pro lepší praktické využití a s cílem modernizace firma cítila potřebu přemístit se do nových kanceláří přímo v Praze. Zaměření firmy vyžadovalo zajištění velmi nestandardních prostor, které budou sloužit nejen jako kancelář pro přibližně 25 zaměstnanců, ale kde se bude současně nacházet také technologická místnost. V tomto zázemí včetně pecí, hnětacích strojů, chladicích boxů a fritéz, bude testovat nové technologické postupy pečení a předvádět produkty svým zákazníkům. Klient také požadoval nadprůměrný počet parkovacích stání.

Vyhledat v Praze prostory vyhovující této kombinaci požadavků nebyl snadný úkol. Bylo potřeba najít kanceláře s charakteristikou typickou spíš pro gastronomické užití – s místnostmi s velkou nosností podlah, vysokými stropy a vzduchotechnikou, která si poradí s vysokou teplotou i kouřem. JLL se nakonec podařilo zajistit prostory - shodou okolností na adrese s úsměvným názvem vzhledem k náplni práce společnosti – na ulici Pekařská 14 v Nových Butovicích.

Nové kanceláře společnosti Orkla Food Ingredients splnily veškerá přání, navíc při nízkých provozních nákladech ve srovnání s aktuální průměrnou výší nájmů. Pomyslnou třešničkou na dortu je umístění zasedací místnost přímo vedle pekárny tak, aby mohly být výrobky hned po upečení prezentovány klientům. Krom toho JLL díky zapojení kolegů z industriálního oddělení zajistila společnosti prodloužení nájmu v jejich dosavadních skladových prostorách v Kněževsi.

Tato spolupráce pro nás byla další velkou zkušeností, kdy jsme dokázali splnit netypické požadavky svého klienta a přinést mnohem více, než se na začátku očekávalo. Proto si spolupráce velice vážíme.