Příběh klienta

Lékaři bez hranic v nových prostorách na Palmovce

Česká pobočka mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic změnila v dubnu své pražské sídlo. Nově obsadila 3 patra o ploše 660 m2 poblíž zastávky metra Palmovka v Praze 8.

Česká pobočka mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières změnila v dubnu své pražské sídlo. Nově obsadila tři patra o celkové ploše 660 m2 poblíž zastávky metra Palmovka v Praze 8. JLL této organizaci nejen že našla nové prostory, ale zajistila ve spolupráci s Tétris také samotné stěhování, projektový a cenový management včetně designu.

Centrála Lékařů bez hranic dosud sídlila na Praze 3, kvůli růstu počtu zaměstnanců ale potřebovala najít nové útočiště. Vzhledem k faktu, že klient je nezisková organizace, byl kladen nárok na minimalizaci nákladů. JLL proto poskytla své služby s cílem tuto organizaci podpořit a minimalizovat tak její náklady při stěhování, což pro nás bylo velkou výzvou. Samotný projekt trval 3 měsíce, během kterých se podařilo zajistit krásný fit-out za minimální náklady při využití co největšího množství stávajících prvků.

Ve výsledku se podařilo klientovi předat kvalitní a krásné kanceláře k jejich plné spokojenosti. „Potvrdilo se tak, že díky správnému managementu a výběru dodavatelů zvládneme v JLL a Tétris naplnit ambice a splnit požadavky každého klienta bez ohledu na jeho finanční možnosti," uvedl Miroslav Brabec, senior projektový manažer ve společnosti JLL.

Spolupráci na projektu pozitivně zhodnotil také zadavatel: „Vážíme si maximální profesionality zástupců JLL i Tétris při práci na tomto nelehkém projektu. Oceňujeme jejich lidský přístup a hluboké znalosti v oboru. Díky skvělému time managementu jsme se tak do nových prostor, přesně vyhovujících našim potřebám, mohli přestěhovat včas a při vší spokojenosti,“ okomentoval projektu Pavel Gruber, generální ředitel Lékařů bez hranic v ČR.

V České republice působí Lékaři bez hranic od roku 2006. V terénu mají přes 3 500 mezinárodních spolupracovníků, po jejichž boku pracuje téměř 38 tisíc místních zaměstnanců. Společně poskytují život zachraňující lékařskou a humanitární pomoc lidem, kteří by jinak neměli žádný přístup ke zdravotní péči, pitné vodě či přístřeší.