Příběh klienta

Nové a větší kanceláře pro Wargaming

Rozšíření kanceláří a jejich úprava pro herního vývojáře - společnost Wargaming

Location

Praha, CZ

Výsledek

nový design se zaměřením na bezpečnost a zdraví zaměstnanců

Size

2660 m2

"Společnost Wargaming řešila nejen rozšíření kanceláří, ale především čelila novým výzvám v podobě náročných technických požadavků."

Klára Bannatyne, ředitelka v oddělení kancelářských pronájmů

Společnost Wargaming, herní vývojář s více než 150 milióny hráči, je známý především díky hře World of tanks. Centrála firmy sídlí na Kypru a v současné době spravuje 16 poboček a vývojářských studií po celém světě. Jednou z nich je i inženýrská centrála v Praze, konkrétně v karlínské administrativní budově Oasis Florenc, kterou exkluzivně pronajímá právě JLL.

Společnost Wargaming se vzhledem ke spokojenosti se stávající lokalitou svých kanceláří rozhodla v budově prodloužit smlouvu a navíc expandovat o dalších 1330 m2. Krom toho se firma rozhodla zareagovat na stávající situaci spojenou s pandemií covid-19 a oslovila při svém rozšiřování dceřinou společnost JLL, společnost Tétris Design & Build, aby pro ně navrhla kancelářský interiér se zapracováním konceptů ochrany zdraví vycházejících z nedávné zkušenosti. Spolupráce byla pro nás velkou výzvou, protože se jedná o specifického klienta se specifickými požadavky typickými pro IT společnosti. To nás ale neodradilo, protože máme v oboru již řadu let zkušeností, ze kterých můžeme při práci s různorodými klienty čerpat. Další nespornou výhodou JLL i Tétris je fakt, že působíme v mnoha zemích světa, takže pokud by požadavky klienta byly nad rámec našich dosavadních zkušeností, můžeme se obrátit na své kolegy kdekoliv po světě a získat tak ozkoušené know-how a inspirovat se jejich prací.

Wargaming stejně jako většina dalších firem čelila výzvě spojené s nikým nečekaným propuknutím pandemie, a tak bylo nutné jen pár měsíců po první realizaci některé prvky změnit. Díky tomu jsou nové i stávající prostory této IT společnosti nejen upraveny, ale také připraveny pro práci v novém normálu.

Design tým společnosti Tétris tak ve výsledku navrhl celkový prostor o rozloze 2 600 m2. Společnosti Wargaming záleží na zdraví jejich zaměstnanců a chtěla jim nabídnout bezpečné pracovní prostředí, což se odráží na implementaci nové vize do jejich kanceláří. Space plany jsou o hodně flexibilnější například v rámci rozestupu stolů, využívání doplňujícího sedacího nábytku a kolaboračních zón. Zasedací místnost, která by ještě před pár týdny byla dimenzována pro šest lidí, je nově jen pro tři. V plánu je také klást důraz na používání dodatečných prvků ve formě transparentních paravánů, úložných prostor či akustických bariér, které mohou podporovat fyzický odstup. Regulován je i pohyb lidí, a to ve formě navigačního systému. Velkým benefitem je také technologie ve formě filtrace vzduchu, pohybových čidel a sterilizace prostředí. Jedním ze zvažovaných návrhů fit-outu do budoucna je i koncept zeleně (tzv. biophilic concept) s pečlivě vybranými rostlinami, které budou napomáhat čištění vzduchu v kancelářích.

"Společnost Wargaming v minulosti řešila několik možných scénářů týkajících se jejich případné relokace s ohledem na plánovanou budoucí expanzi. Zároveň jsme čelili novým výzvám v podobě náročných technických požadavků," uvedla Klára Bannatyne, ředitelka v oddělení zastupování nájemců kancelářských prostor JLL. "Jsem proto velice ráda, že se nám společně nakonec podařilo nalézt vhodné řešení v rámci stávajícího sídla společnosti - budovy Oasis Florenc, v níž došlo k dalšímu rozšíření a přejednání smlouvy a nebylo potřeba firmu nikam přesouvat. Jsem přesvědčena o tom, že za tímto úspěchem stojí nejen naše vynikající znalost trhu a ochota přicházet s novými, tvůrčími způsoby řešení ušitými na míru každému klientovi, ale i vztahy, dlouhodobě vybudované na vzájemné důvěře a férovém přístupu."

Věříme, že díky našemu profesionálnímu a pohotovému řešení jsou zaměstnanci v nově upravených prostorách spokojeni a cítí se také bezpečně. Rozhodnutí společnosti Wargaming setrvat v jejich stávající lokalitě nás navíc opravdu těší a jsme rádi, že se na nás opět obrátili. Pokud potřebujete i vy poradit s úpravou kanceláří, a to nejen ve spojení s novými požadavky na bezpečnost a hygienu, jsme tu pro vás.

Podívejte se na video budovy Oasis Florenc

O budově Oasis Florenc

Oasis Florenc je objekt snoubící charakter moderního administrativního centra s příjemným a podnětným pracovním prostředím. Budova se nachází hned u sjezdu z hlavní dopravní tepny, Wilsonovy třídy. I z tohoto důvodu má budova pro řidiče k dispozici více jak 140 komfortních podzemních parkovacích stání, dobíjecí stanici pro elektrovozy a kolárnu. Předností je umístění projektu přímo u stanice metra Florenc, kde se protínají linky trasy B a C. Budova Oasis Florenc jako jedna z prvních tak začala udávat nový směr a pojetí moderních kancelářských budov v lokalitě Prahy 8. V celku tato nemovitost nabízí více než 18 tisíc m2 nadčasových prostor a jako své sídlo si ji zvolilo několik mezinárodních i domácích renomovaných firem. K dispozici jsou také maloobchodní jednotky v přízemní pasáži.