Výzkum

Czech Industrial Market Report Q3 2021

Přečtěte si naši nejnovější zprávu průzkumu trhu a získejte přehled o aktuálních trendech průmyslových nemovitostí v České republice.

listopadu 08, 2021
Autor:
  • Blanka Vačkova

Těší nás, že Vám můžeme představit nejnovější zprávu o českém trhu průmyslových nemovitostí. Zpráva výzkumu trhu poskytuje aktualizaci k 3. čtvrtletí roku 2021.

Celkový objem moderních průmyslových nemovitostí třídy A vzrostl ve třetím čtvrtletí roku 2021 na úroveň 9,49 mil. m2 . Největším dílčím trhem dlouhodobě zůstává Praha a její nejbližší okolí, kde se nachází 35 % všech prostor. Následuje Plzeňský kraj s 15% podílem a Jihomoravský kraj s 12 % podílem.

Celkem bylo v Q3 2021 dokončeno 176 600 m2 ve 12 industriálních parcích, což v porovnání s předchozím čtvrtletím představuje nárůst o 72 %. I ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, objem nově dokončených ploch vzrostl přibližně o 16 %. Většina nových hal, které byly dokončeny v Q3 2021, měla již zajištěného nájemce. Spekulativně dokončené plochy tvořily pouze 6 % nové nabídky.

Téměř polovina objemu ploch tohoto čtvrteltí byla dokončena v Plzeňském kraji (konkrétně 46 %), za ním následuje Praha a její blízké okolí (37 %) a s velkým odstupem pak Středočeský kraj (10 %).

Chcete vědět více? Napište nám a získejte kompletní report.

Chcete-li si stáhnout přehled, vyplňte tento formulář

Při odesílání formuláře došlo k chybě. Zkuste to znovu.

 

Oznámení o ochraně osobních údajů

Jones Lang LaSalle (JLL) je spolu s dceřinými společnostmi a přidruženými subjekty předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti nemovitostí a správy investic. Bereme vážně odpovědnost za ochranu osobních údajů, které nám byly poskytnuty.

Vaše osobní údaje shromažďujeme za účelem vyřízení vašeho dotazu.

Snažíme se zajistit, aby vaše osobní údaje byly odpovídajícím způsobem zabezpečeny po celou dobu, kdy je z oprávněných obchodních nebo právních důvodů potřebujeme. Poté je bezpečně odstraníme. Další informace o tom, jak JLL zpracovává vaše osobní údaje, naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.