Výzkum

Flexible office market report 2022

Report poskytuje přehled coworkingu a servisovaných kanceláří v ČR.

dubna 02, 2023
Autor:
  • Blanka Vačkova

Dle prosincové analýzy JLL už s ústupem protipandemických opatření pocítila většina provozovatelů coworkingových i servisovaných kanceláří novou vlnu zájmu a rok 2022 tento zájem potvrdil.

Ve vybraných případech poptávka dokonce předčila předcovidové období. I díky tomu se letos a v příštím roce rozroste nabídka flexibilních kanceláří, která aktuálně činí přes 133 tisíc m².

Většina flexibilních center se nachází v Praze (76) o celkové ploše 103 300 m². Druhým nejdůležitějším flexibilním kancelářským centrem je Brno s 12 centry a celkovou plochou 11 500 m². Mezi větší města nabízející síť flexibilních prostor patří i Plzeň s 6 centry a celkovou plochou 1 900 m².

Chcete vědět více? Napište nám a získejte kompletní report.

 

December analysis by JLL shows promising results with the retreat of anti-pandemic measures, most coworking and serviced office operators have already felt a new wave of interest, and 2022 has confirmed this trend.

In some cases, demand has even surpassed the pre-covid period. Thanks to this, the supply of flexible offices, which currently stands at over 133,000 sqm, is forecasted to grow this year and next.

Most of the flexible centres are in Prague (76) totalling an area of 103,300 sqm. The second most important flexible office hub is Brno with 12 centres and a total area of 11,500 sqm. Among the larger cities offering a network of flexible spaces is Pilsen with 6 centres and a total area of 1,900 sqm.

Read more in our new report.

Chcete-li si stáhnout přehled, vyplňte tento formulář

Při odesílání formuláře došlo k chybě. Zkuste to znovu.

 

Oznámení o ochraně osobních údajů

Jones Lang LaSalle (JLL) je spolu s dceřinými společnostmi a přidruženými subjekty předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti nemovitostí a správy investic. Bereme vážně odpovědnost za ochranu osobních údajů, které nám byly poskytnuty.

Vaše osobní údaje shromažďujeme za účelem vyřízení vašeho dotazu.

Snažíme se zajistit, aby vaše osobní údaje byly odpovídajícím způsobem zabezpečeny po celou dobu, kdy je z oprávněných obchodních nebo právních důvodů potřebujeme. Poté je bezpečně odstraníme. Další informace o tom, jak JLL zpracovává vaše osobní údaje, naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.