Výzkum

Gastronomické trendy
v roce 2020

Tým JLL Foodservice Consulting se celý rok 2019 věnoval globálním gastronomickým projektům, které posouvají hranice stravování, volnočasových aktivit a tvorby prostředí.

května 20, 2020

Naše gastronomické projekty mají široký záběr od obřích provozoven na Blízkém východě po nejlepší veřejné jídelny na světě a otevírají cestu k řešení globálních výzev. Na základě zkušeností a poznatků našich týmů z celého světa jsme připravili souhrn klíčových trendů, které dle našeho názoru budou v roce 2020 ovlivňovat svět gastronomie.

Některé gastronomické trendy, na které jsme upozornili v letech 2018 a 2019, se díky svému významu nadále rozvíjejí a statečně odolávají novým proudům, zatímco jiné se různě rozšířily napříč dalšími sektory.
Letošní publikace se věnuje mimo jiné důvodům globálního růstu gastronomie. V reakci na stoupající popularitu rostlinné stravy v Evropě i Americe a na rychlý růst společností Beyond Meat a Impossible Meat je klíčovým tématem letošní publikace také problematika udržitelnosti a uvědomělého stravování.

Ještě nikdy nehrály technologie v gastronomi tak důležitou roli jako nyní na prahu nového desetiletí. Důkazem jsou stále dokonalejší rozvážkové služby v Evropě a automatizace v restauracích v Americe a asijskopacifické oblasti. A co se zážitkové ekonomiky týče, velkému boomu se v Severní Americe a v Evropě již delší dobu těší tzv. dinertainment představující spojení jídla a zábavy. Další nárůst jeho popularity lze očekávat také v zemích Blízkého východu a severní Afriky, k čemu by měly přispět mimo jiné kulturní reformy naplánované do roku 2030 v Saudské Arábii.
Naše publikace přináší přehled o gastronomických trendech, které v současnosti hýbou světem, a o těch, kteří za nimi stojí. Věříme, že vás publikace zaujme, a jsme připraveni vám v případě zájmu poskytnout další informace.

Chcete-li si stáhnout report, vyplňte tento formulář

Při odesílání formuláře došlo k chybě. Zkuste to znovu.

 

Oznámení o ochraně osobních údajů

Jones Lang LaSalle (JLL) je spolu s dceřinými společnostmi a přidruženými subjekty předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti nemovitostí a správy investic. Bereme vážně odpovědnost za ochranu osobních údajů, které nám byly poskytnuty.

Vaše osobní údaje shromažďujeme za účelem vyřízení vašeho dotazu.

Snažíme se zajistit, aby vaše osobní údaje byly odpovídajícím způsobem zabezpečeny po celou dobu, kdy je z oprávněných obchodních nebo právních důvodů potřebujeme. Poté je bezpečně odstraníme. Další informace o tom, jak JLL zpracovává vaše osobní údaje, naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.

Chcete
vědět více?

Kontaktujte naše Foodservice konzultanty.