Budoucnost nemovitostí pro globální logistiku 

Poptávka, dekarbonizace, digitalizace, design

Odvětví logistiky v poslední době zažívá impozantní růst, který se po celém světě projevuje rekordním zájmem nájemců i investorů o logistické nemovitosti. V reakci na tento vývoj společnost JLL zorganizovala první průzkum s cílem zjistit náladu na trhu logistických nemovitostí a získat odpovědi na otázky, které by mohly ovlivnit budoucí rozhodování nájemců a investorů v tomto vysoce dynamickém odvětví.

Průzkum proběhl v dubnu 2021 za účasti 720 logistických odborníků společnosti JLL ze 43 zemí a teritorií celého světa. Průzkum se věnoval celé řadě témat souvisejících s logistikou, jako např. poptávce, překážkám a příležitostem, udržitelnosti, technologiím, designu budov, fungování dodavatelských řetězců, rostoucí popularitě chlazených skladů a budoucnosti logistiky v městském prostředí.

Náš průzkum identifikuje silný výhled logistické poptávky ... ale ta nebude bez výzev

74 % 
respondentů očekává růst 

poptávky po logistických prostorách v dalších třech letech o více než 5 %, přičemž 28 % respondentů očekává, že tento růst bude výrazný (tj. o více než 20 %). 

71 % 
očekává, že motorem růstu budou online obchody 

Silná poptávka se očekává také mezi provozovateli kurýrní a balíkové přepravy, poskytovateli logistiky třetích stran, dodavateli zdravotnických prostředků a stavebními společnostmi. 

43 % 
považuje nedostatek vhodných pozemků 

za hlavní překážku, která brzdí poptávku nájemců. Developeři dnes jen stěží získávají vhodné pozemky a stavební povolení. 

4 of 7

Jaký je globální výhled pro odvětví logistiky?

Členové výzkumného týmu a logističtí odborníci JLL vám v našem videu představí hlavní zjištění průzkumu, který se věnoval mimo jiné budoucí poptávce v odvětví, ambicím na poli udržitelnosti, městské logistice, designu a technologiím budov a odolnosti dodavatelského řetězce.

Seznamte se s výsledky průzkumu

Naše vizualizace ukazuje, jak budou technologie, udržitelnost a nedostatek vhodných pozemků v následujících třech až pěti letech ovlivňovat trh s logistickými nemovitostmi.

Stáhnout zprávu

Vyplňte níže uvedený formulář a stáhněte si zprávu, která obsahuje hlavní body našeho průzkumu. Plná verze analýzy je vyhrazena pouze pro klienty JLL. Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Při odesílání formuláře došlo k chybě. Zkuste to znovu.

 

Oznámení o ochraně osobních údajů

Jones Lang LaSalle (JLL) je spolu s dceřinými společnostmi a přidruženými subjekty předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti nemovitostí a správy investic. Bereme vážně odpovědnost za ochranu osobních údajů, které nám byly poskytnuty.

Vaše osobní údaje shromažďujeme za účelem vyřízení vašeho dotazu.

Snažíme se zajistit, aby vaše osobní údaje byly odpovídajícím způsobem zabezpečeny po celou dobu, kdy je z oprávněných obchodních nebo právních důvodů potřebujeme. Poté je bezpečně odstraníme. Další informace o tom, jak JLL zpracovává vaše osobní údaje, naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.

Jsme tu pro vás 

Seznamte se s našimi službami pro průmysl a logistiku a zjistěte, jak vám můžeme poradit v oblasti dodavatelských řetězů a pomoct s investicemi do průmyslových nemovitostí, jejich developmentem, pronájmem a správou.