Výzkum

Prague City Report Q1 2020

Prague City Report poskytuje čtvrtletní přehled pražského realitního trhu, který zahrnuje následující oblasti: investice do nemovitostí, bydlení, kanceláře, průmysl a maloobchod.

května 20, 2020

Prague City Report poskytuje čtvrtletní přehled pražského realitního trhu, který zahrnuje následující oblasti: investice do nemovitostí, bydlení, kanceláře, průmysl a maloobchod.

Jak se proměnil pražský realitní trh v prvním čtvrtletí roku 2020?

Předpokládáme, že v důsledku opatření zavedených kvůli vypuknutí pandemie COVID-19 česká ekonomika poklesne o 1,7 % a že dopad těchto opatření se plně projeví na konci prvního pololetí tohoto roku.  Očekáváme, že domácí poptávka, která byla před COVID-19 jedním z klíčových faktorů hospodářského růstu, klesne v roce 2020 o 2,9 %. Zasaženo bude především odvětví pohostinství a cestovního ruchu a spotřebitelé odloží některé své nákupy. Na straně investic Oxford Economics očekává, že většina investičních plánů bude spíš odložena, než zcela ztracena. Převládající nejistota však letos pravděpodobně přispěje k produkčnímu šoku v prvním pololetí tohoto roku.

Jaký bude skutečná dopad pandemie na českou ekonomiku však ukáží až nejbližší měsíce.

Chcete-li si stáhnout přehled, vyplňte tento formulář

Při odesílání formuláře došlo k chybě. Zkuste to znovu.

 

Oznámení o ochraně osobních údajů

Jones Lang LaSalle (JLL) je spolu s dceřinými společnostmi a přidruženými subjekty předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti nemovitostí a správy investic. Bereme vážně odpovědnost za ochranu osobních údajů, které nám byly poskytnuty.

Vaše osobní údaje shromažďujeme za účelem vyřízení vašeho dotazu.

Snažíme se zajistit, aby vaše osobní údaje byly odpovídajícím způsobem zabezpečeny po celou dobu, kdy je z oprávněných obchodních nebo právních důvodů potřebujeme. Poté je bezpečně odstraníme. Další informace o tom, jak JLL zpracovává vaše osobní údaje, naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.