Výzkum

Prague City Report
Q4 2019

Prague City Report poskytuje čtvrtletní přehled pražského realitního trhu, který zahrnuje následující oblasti: investice do nemovitostí, bydlení, kanceláře, průmysl a maloobchod.

února 20, 2020

Jak se proměnil pražský realitní trh v posledním čtvrtletí roku 2019?

Česká ekonomika se v průběhu roku mírně zpomalila a očekává se, že na konci roku 2019 dosáhne 2,5% a v roce 2020 1,8%. Bude tak reflektovat slabý růst ve třetím čtvrtletí a pokračující průmyslový pokles ve čtvrtém čtvrtletí. Pokles byl způsoben přetrvávajícím poklesem investic, který zaznamenal třetí po sobě jdoucí čtvrtletní stažení o 0,3 % q-o-q. Očekává se, že zpomalení bude pokračovat i v roce 2020 a v roce 2021 dojde k mírnému nárůstu na 2,1%. Pokles částečně odráží dění v německém průmyslu a aktuální náladu světové ekonomiky.

Chcete-li si stáhnout přehled, vyplňte tento formulář

Při odesílání formuláře došlo k chybě. Zkuste to znovu.

 

Oznámení o ochraně osobních údajů

Jones Lang LaSalle (JLL) je spolu s dceřinými společnostmi a přidruženými subjekty předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti nemovitostí a správy investic. Bereme vážně odpovědnost za ochranu osobních údajů, které nám byly poskytnuty.

Vaše osobní údaje shromažďujeme za účelem vyřízení vašeho dotazu.

Snažíme se zajistit, aby vaše osobní údaje byly odpovídajícím způsobem zabezpečeny po celou dobu, kdy je z oprávněných obchodních nebo právních důvodů potřebujeme. Poté je bezpečně odstraníme. Další informace o tom, jak JLL zpracovává vaše osobní údaje, naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.