Výzkum

Prague Office Market Report Q1 2022

Report poskytuje přehled českého trhu s kancelářskými nemovitostmi.

května 25, 2022
Autor:
 • Blanka Vačkova
 • Od počátku roku byla dokončena pouze jedna kancelářská budova Harfa Office Center B v Praze 9 o celkové ploše 25 200 m². Dalších více než 50 tisíc m² by mělo být dokončeno do konce roku. Očekáváme, že nárůst nabídky nastane v příštím roce, kdy by na trh měly přibýt nové budovy v rámci výstavby velkých kancelářských projektů Port7 nebo Masaryčka.
 • Pronájem kanceláří v Praze se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 44 % na 135 600 m², což dokládá jasné oživení nájemní aktivity. Nejvíce kancelářských ploch si pronajaly společnosti z odvětví IT, výroby a poradenských služeb, které tvořily téměř polovinu celkové poptávky.
 • Na konci 1. čtvrtletí 2022 bylo k dispozici přes 315 300 m² volných kancelářských prostor. Míra neobsazenosti meziročně vzrostla o 90 bazických bodů na 8,4 %. Nejvyšší míru neobsazenosti evidovala Praha 3 (26,6 %) a Praha 9 (21,8 %).
 • Přibližně 93 700 m² flexibilních kancelářských prostor bylo v Praze provozováno na konci března 2022, z toho třetina se nachází v Praze 1.
 • V porovnání s předchozím kvartálem zůstalo nejvyšší dosahované nájemné stabilní na 24,00 EUR/m²/měsíc. S ohledem na očekávánou ekonomickou stagnaci lze předpokládát, že nájemníci kancelářských ploch budou opatrnější ve vztahu k výši nájemného. Nicméně v důsledku poměrně omezené nabídky moderních kancelářských prostor ve velmi dobrých lokalitách jsou někteří nájemci i nadále připraveni akceptovat nejvyšší nájemné za prvotřídní prostory ve špičkových lokalitách.

Chcete vědět více? Napište nám a získejte kompletní report.

 
 
 
 • Since the beginning of the year, only one office building Harfa Office Center B Prague 9 with a total area of 25,200 sqm was completed. Another more than 50,000 sqm should be finished by the end of the year. We expect an increase in supply next year, when new buildings should be added to the market as part of the construction of the large office projects Port7 or Masaryčka.
 • Leasing activity in Prague increased by 44% y-o-y to 135,600 sqm in the first quarter, demonstrating a recovery in leasing activity. Most office space was leased by companies in the IT, Manufacturing and the Professional Services sectors, covering almost 50% share of total take-up.
 • At the end of Q1 2022, over 315,300 sqm of vacant office space was available. The vacancy rate increased by 90 basis points year-on-year to 8.4%. The highest vacancy rates were recorded in Prague 3 (26.6%) and Prague 9 (21.8%).
 • Approximately 93,700 sqm of flexible office space was in operation in Prague at the end of March 2022, of which one third is located in Prague 1.
 • Compared to the previous quarter, the prime rent remained stable at €24.00/sqm/month. The forecasted economic slowdown is expected to make tenants more price-sensitive. However, due to the ongoing limited supply of modern office space in very good locations, some tenants are still prepared to pay prime rents for top locations.

Read more in our Q1 2022 Prague Office Market Report. 

Chcete-li si stáhnout přehled, vyplňte tento formulář

Při odesílání formuláře došlo k chybě. Zkuste to znovu.

 

Oznámení o ochraně osobních údajů

Jones Lang LaSalle (JLL) je spolu s dceřinými společnostmi a přidruženými subjekty předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti nemovitostí a správy investic. Bereme vážně odpovědnost za ochranu osobních údajů, které nám byly poskytnuty.

Vaše osobní údaje shromažďujeme za účelem vyřízení vašeho dotazu.

Snažíme se zajistit, aby vaše osobní údaje byly odpovídajícím způsobem zabezpečeny po celou dobu, kdy je z oprávněných obchodních nebo právních důvodů potřebujeme. Poté je bezpečně odstraníme. Další informace o tom, jak JLL zpracovává vaše osobní údaje, naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů.